Δεν άντεξε στο τέλος…

Τα τελικά σκορ στα φιλικά παιχνίδια είναι απλά… αριθμοί! Αυτό που δεν μπορεί να αγνοήσει όμως κανείς είναι η βελτίωση της εικόνας, η εμφάνιση και τα χρήσιμα συμπεράσματα που μπορούν να βγουν από τέτοιου είδους αναμετρήσεις. Ο Κολοσσός το απόγευμα ηττήθηκε με 79-75 από την Α.Ε.Ν. Κηφισιάς, ωστόσο για 37 λεπτά ήταν μπροστά στο σκορ και πληγώθηκε από την κακή του άμυνα στο τελευταίο δεκάλεπτο όταν και δέχθηκε 33(!) πόντους. Έτσι, οι Ροδίτες επιστρέφουν στη Ρόδο με απολογισμό μία νίκη και μία ήττα.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 17-19, 31-42(ημ.), 46-60, 79-75
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ (Κουταλιανός): Τολιόπουλος 9(3), Λαρεντζάκης, Σιόλογκας, Τζαμάρ 5(1), Τζέιμς 16(2), Σμιθ 4, Στεφανίδης 6, Λίντεν 14(4), Τσάμης 9(1), Χάγκινς 6, Μπούλιαν 6.