Πρωταθλητές Ελλάδας στο U17 του beach volley οι Καλιόζης- Κυπριώτης!

Πρωταθλητές Ελλάδας στην κατηγορία U17 του beach volley αναδείχθηκαν ο Ροδίτης Δημήτρης Καλιόζης και ο Κώος Σάββας Κυπριώτης. Οι πρωταθλητές Δωδεκανήσου κέρδισαν στον μεγάλο τελικό του Rodos Juniors Final U17 με 2-0 σετ τους Παξιμαδάκη- Ρούσο (23-21, 21-17) και πανηγύρισαν στο Δ.Α.Κ. Καλλιπάτειρα την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου. Το εκπληκτικό δίδυμο έγραψε ιστορία, με τα παιδιά να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό και να γνωρίζουν αποθέωση στην τελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος U17. Ο Δημήτρης και ο Σάββας έδωσαν και τη ψυχή τους και πήραν τον τίτλο στην Ελλάδα, στην τελική φάση που διεξήχθη με τεράστια επιτυχία από τον Δ.Ο.Π.Α.Ρ. στη Ρόδο. Την τρίτη θέση στο τουρνουά κατέλαβαν οι δευτεραθλητές Δωδεκανήσου Καρδούλιας- Παπαϊωάννου, που κέρδισαν με 2-1 σετ τους Κεσκίνη- Κοντοστάθη. Η τελική φάση που διοργάνωσε ο Δ.Ο.Π.Α.Ρ. σε συνεργασία με την ΕΟΠΕ και την Τ.Ε. Ε.Ο.ΠΕ. στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία στο Δ.Α.Κ. Καλλιπάτειρα.