Ορίστηκαν από την ΕΠΣΔ, οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα «σφυρίξουν» τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, στους δύο ομίλους της Ρόδου και της 5ης αγωνιστικής του ομίλου των Νήσων.
Τα παιχνίδια που ξεχωρίζουν είναι δύο. Για τον 1ο όμιλο, η Χάλκη θα φιλοξενήσει τον πρωτοπόρο Ευκλή, με διαιτητή τον Θωμά Πατσιόπουλο και βοηθούς τους Αντώνη Παπαβασιλείου και Γιώργο Σαρρή.
Ενώ για τον 2ο όμιλο, το Σάββατο ο πρωτοπόρος Απόλλωνας Απολλώνων θα αντιμετωπίσει τον Ορφέα, με το διαιτητικό «τρίο» να απαρτίζουν οι Παπαβασιλείου, Κόκκαλης και Αχιολάς.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
6η αγωνιστική
Κυριακή

● Διμυλιά 2:45μ.μ.
Ατρόμητος Διμυλιάς- Άγιος Ισίδωρος
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Καλκαβούρας, Βασιλείου
Παρ. διαιτησίας: Ταράλης
Παρ. αγώνα: Παπαγεωργίου
● Γεννάδι 2:45μ.μ.
Ομόνοια Γενναδίου- Ηρακλής Λάρδου
Διαιτητές: Κόλλιας, Σαρρής Γ., Στεφανάκης
Παρ. διαιτησίας: Κάζας
Παρ. αγώνα: Βελής
● ΕΑΚ 2:45μ.μ.
Ροδιακός- Α.Ε. Κατταβιάς
Διαιτητές: Μίαρης, Κόκκαλης, Βασίλας
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Πάχος
Δευτέρα
● Κοσκινού 2:45μ.μ.
Χάλκη- Ευκλής
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Παπαβασιλείου, Σαρρής Γ.
Παρ. αγώνα: Λουιζίδης
Σάββατο 6/12
● Νίσυρος 2:45μ.μ.
Πολυβώτης- Νηρέας
Παρ. αγώνα: Ορσάρης
2ος όμιλος
Σάββατο

● Απόλλωνα 2:45μ.μ.
Απόλλωνας Απολλώνων- Ορφέας
Διαιτητές: Παπαβασιλείου, Κόκκαλης, Αχιολάς
Παρ. διαιτησίας: Κάζας
Παρ. αγώνα: Βελής
Κυριακή
● Φάνες 2:45μ.μ.
Ακουσίλαος- Διγενής
Διαιτητές: Φιλιππάκου, Τσέτσος, Πιτσάρη
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Μανέγας
● Απολακκιά 2:45μ.μ.
Ασπίδα Απολακκιάς- Ευαγόρας
Διαιτητές: Αντωνάς, Τάσης, Κουμπλά
Παρ. διαιτησίας: Φουκάρας
Παρ. αγώνα: Κουγκράς
● Αφάντου 2:45μ.μ.
Άγιος Λουκάς- Θύελλα Πυλώνας
Διαιτητές: Δουλγέρης, Λάζος, Αχιολάς
Παρ. διαιτησίας: Χατζηνικόλας
Παρ. αγώνα: Κόκκινος
● Μαλώνα 2:45μ.μ.
Άγιος Γεώργιος- Αναγέννηση Έμπωνα
Διαιτητές: Χαρισμανίδης, Σταυρούλιας, Ορφανός
Παρ. διαιτησίας: Λάμπρου
Παρ. αγώνα: Παπαοικονόμου
Όμιλος Νήσων
5η αγωνιστική
Σάββατο

● Πυλί 6:00μ.μ.
ΠΑΟ Κω- Α.Ο Λειψών
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Μαυρουδής, Κρικόγλου
Παρ. διαιτησίας: Βασιλείου
Παρ. αγώνα: Σημαντηράκης
Κυριακή
● Ν.Σ. «Ανταγόρας» 12:00
Ανταγόρας- Νικαγόρας
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Μαυρουδής, Κασιώτης
Παρ, διαιτησίας: Βασιλείου
Παρ. αγώνα: Φουρλής
● Κέφαλος 12:30
Δόξα Καρδάμαινας- Ξάνθος Πάτμου
Διαιτητές: Πατσιαούρας, Μαντάς, Στάμος
Παρ. διαιτησίας: Αργυρίου
Παρ. αγώνα: Σημαντηράκης
● Ζηπάρι 2:45μ.μ.
Αναγέννηση Ασφενδίου- Α.Ε. Κω
Διαιτητές: Γιαμουζής, Κρικόγλου, Αλέκος
Παρ. διαιτησίας: Αλεξίου
Παρ. αγώνα: Βραχνάς

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ