Α.Ο. Λουτράκι- Διαγόρας: Ιδανικός επίλογος

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ολοκλήρωσε της φετινές του επίσημες υποχρεώσεις στον 6ο όμιλο του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας, ο Διαγόρας.
Ο «γηραιός» του Νίκου Παντέλη, σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, επικράτησε εκτός έδρας του Α.Ο. Λουτράκι με σκορ 2-0 στο πλαίσιο της 22ης και τελευταίας αγωνιστικής, γράφοντας ιδανικά τον επίλογο της σεζόν 2017-2018.
Η ομάδα της πόλης μας ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στους γηπεδούχους, που υποβιβάστηκαν και τη νέα χρονιά θα αγωνίζονται στα τοπικά πρωταθλήματα της περιοχής τους.
Ο «γηραιός» καθάρισε την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίχρονο, με τέρματα που σημείωσαν στο 5ο λεπτό ο Αντώνης Γιόνδης και στο 36ο λεπτό ο Σερτζίνιο.