Όμορφο θέαμα και έντονος συναγωνισμός στις Ημέρες Νεολαίας 2018 για την ελληνική ποδηλασία, στις κατασκηνώσεις στον Άγιο Ανδρέα, στη Νέα Μάκρη Αττικής. Οι μικροί αθλητές και οι μικρές αθλήτριες έδωσαν ένα βροντερό παρών στην εκδήλωση που διοργάνωσε και φέτος η Ελληνική Ομοσπονδία Ποδηλασίας (ΕΟΠ), σε συνεργασία με τον Δήμο Αθηναίων, από την περασμένη Παρασκευή έως και την Κυριακή,

Συμμετείχαν 310 μικροί αθλητές και αθλήτριες, από 40 συλλόγους όλης της χώρας, μεταξύ των οποίων και 35 ποδηλάτες από τα Δωδεκάνησα. Αναλυτικά οι θέσεις που κατέκτησαν οι αθλητές μας ανά αγώνισμα:

Σιρκουί Μίνι Μικρά Αγόρια (2008)

3.Σωτήριος Κουφός (Ροδήλιος)

9.Αντώνιος Γρηγοριάδης (Ροδήλιος)

16.Βασίλειος Παπαιωάννου (Ροδήλιος)

28.Γεώργιος Περδικάκης (Άθλος)

Σιρκουί Μίνι Μικρά Αγόρια (2009-2010)

16.Άγγελος Παπακίτσος (Άθλος)

22.Άγγελος Σαράντης (Διαγόρας)

Σιρκουί Μίνι Μικρά Κορίτσια

2.Μαρία Στεφανάκη (Ροδήλιος)

4.Αργυρώ Μπούσδρα (Ανταίος)

15.Ζωή Σιδερή (Φιλίνος)

16.Κωνσταντίνα Γαβαλά (Ροδήλιος)

18.Ειρήνη Στεφανάκη (Ροδήλιος)

23.Βασιλεία Παράπολα (Διαγόρας)

24.Βασιλική Μπέντα (Διαγόρας)

27.Ευδοκία Αμπελά (Ροδήλιος)

Σιρκουί Μίνι Μεγάλα Αγόρια (2006)

11.Κωνσταντίνος Κούρος (Ροδήλιος)

28.Ιωάννης Μονδάνος (Έλαφος)

41.Τσαμπίκος Διακοτσαμπής (Έλαφος)

Σιρκουί Μίνι Μεγάλα Αγόρια (2007)

3.Τιμόθεος Σιφουνιός (Άθλος)

8.Σάββας Τρούλλης (Ανταίος)

15.Γεώργιος Ξεσφίγγης (Άθλος)

Σιρκουί Μίνι Μεγάλα Κορίτσια

2.Βασιλεία Φωκιανού (Έλαφος)

8.Μαρία Αντωνίου (Έλαφος)

11.Ειρήνη Παπαδημητρίου (Ροδήλιος)

Σιρκουί Παμπαίδων (2004)

16.Μιλτιάδης Χαρόβας (Διαγόρας)

20.Νικόλαος Κυπραίος (Ροδήλιος)

32.Μιχαήλ Σαββάκης (Ροδήλιος)

Σιρκουί Παμπαίδων (2005)

22.Σπύρος Ξεσφίγγης (Άθλος)

23.Βασίλης Μιτζέλος (Διαγόρας)

28.Ανδρέας Σκαλίδης (Ροδήλιος)

32.Αγγελος Παράπολας (Διαγόρας)

Σιρκουί Παγκορασίδων

18.Δανάη Σιφουνιού (Άθλος)

25.Αικατερίνη Χατζηστεφανή (Άθλος)

Δεξιοτεχνία Μίνι Μικρά Αγόρια

2.Αντώνιος Γρηγοριάδης (Ροδήλιος)

3.Σωτήριος Κουφός (Ροδήλιος)

6.Βασίλειος Παπαιωάννου (Ροδήλιος)

12.Γεώργιος Περδικάκης (Άθλος)

32.Άγγελος Παπακίτσος (Άθλος)

47.Νικήτας Τριαντενός (Έλαφος)

57.Γεώργιος Σπανός (Ανταίος)

61.Άγγελος Σαράντης (Διαγόρας)

Δεξιοτεχνία Μίνι Μικρά Κορίτσια

12.Ζωή Σιδερή (Φιλίνος)

18.Βασιλική Μπέντα (Διαγόρας)

22.Μαρία Στεφανάκη (Ροδήλιος)

23.Βασιλεία Παράπολα (Διαγόρας)

26.Ευδοκία Αμπελά (Ροδήλιος)

27.Κωνσταντίνα Γαβαλά (Ροδήλιος)

28.Ειρήνη Στεφανάκη (Ροδήλιος)

Δεξιοτεχνία Μίνι Μεγάλα Αγόρια

20.Ιωάννης Μονδάνος (Έλαφος)

25.Τιμόθεος Σιφουνιός (Άθλος)

26.Γεώργιος Ξεσφίγγης (Άθλος)

46.Κωνσταντίνος Κούρος (Ροδήλιος)

52.Σάββας Τρούλλης (Ανταίος)

75.Τσαμπίκος Διακοτσαμπής (Έλαφος)

Δεξιοτεχνία Μίνι Μεγάλα Κορίτσια

11.Βασιλεία Φωκιανού (Έλαφος)

15.Μαρία Αντωνίου (Έλαφος)

17.Ειρήνη Παπαδημητρίου (Ροδήλιος)

Ταχύτητα Παμπαίδων

1.Μιλτιάδης Χαρόβας (Διαγόρας)

10.Μιχαήλ Σαββάκης (Ροδήλιος)

19.Νικόλαος Κυπραίος (Ροδήλιος)

Σπύρος Ξεσφίγγης (Άθλος)

Βασίλης Μιτζέλος (Διαγόρας)

Άγγελος Παράπολας (Διαγόρας)

Ανδρέας Σκαλίδης (Ροδήλιος)

Ταχύτητα Παγκορασίδων

19.Δανάη Σιφουνιού (Άθλος)

Αικατερίνη Χατζηστεφανή (Άθλος)

Οι θέσεις που κατέλαβαν οι σύλλογοι μας στην τελική βαθμολογία:

ΘΕΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΠΟΝΤΟΙ

5.ΡΟΔΗΛΙΟΣ ΠΟΡ 190

25.ΑΟ ΑΘΛΟΣ 68

26.ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ 67

27.ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ 62

29.ΑΟ ΑΝΤΑΙΟΣ 51

33.ΚΑΟ ΦΙΛΙΝΟΣ 13

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ