Νικητής ο Παπασταματάκης!

Νικητής αναδείχθηκε ο Κυριάκος Παπασταματάκης στο τρίτο και τελευταίο ετάπ του UCI Grand Fondo Tour  με «ξεκόλλημα» τουλάχιστον 30χιλ πριν τον τερματισμό!

Εξαιρετική εμφάνιση είχε γενικότερα ο Ροδήλιος στην διοργάνωση που πραγματοποιήθηκε το τριήμερο 22 έως 24 Απριλίου 2016 στο νησί μας και στην οποία συμμετείχαν έξι αθλητές του. Πρωταγωνιστής ήταν ο Κυριάκος Παπασταματάκης, ο οποίος στο 1ο ετάπ ατομικής χρονομέτρησης έκανε δυνατό ξεκίνημα καταλαμβάνοντας την 1η θέση στην κατηγορία του 19-34 με χρόνο 25:46:943.

Στο 2ο ετάπ αντοχής κατέλαβε την 2η θέση στην κατηγορία του και στο 3ο εταπ ήταν ο νικητής του αγώνα. Στην γενική κατάταξη του αγώνα ανάμεσα στους 144 αθλητές, ο Παπασταματάκης κατέλαβε την 4η θέση. Πολύ καλή εμφάνιση και για τον Γιώργο Κυπριάδη που τερμάτισε 4ος στην κατηγορία του 19-34 και 20ος στην γενική κατάταξη. Το Δ.Σ συγχαίρει όλους τους αθλητές που συμμετείχαν στην διοργάνωση και τον προπονητή τους Κώστα Πανταζή.