Νέα ήττα για Αγίους Θεοδώρους

Ακόμη μία ήττα στις λεπτομέρειες γνώρισαν οι Άγιοι Θεόδωροι Αρχαγγέλου, οι οποίοι ηττήθηκαν με 71-66 από τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο νότου της Γ’ Εθνικής. Οι «πορτοκαλί» λύγισαν από τις απουσίες (δεν έπαιξαν οι Βογιατζής και Αγγελόπουλος) και τα λάθη τους στο γ’ δεκάλεπτο, αφού στο α’ ημίχρονο προηγήθηκαν με +6 (38-44), έχοντας κορυφαίους τους Ματσαμά και Σκορδάλη. Στη συνέχεια όμως οι «πορτοκαλί» έδειξαν το κακό τους πρόσωπο και δέχθηκαν σερί 21-7 (!), με αποτέλεσμα ο Ίκαρος να προσπεράσει και να ξεφύγει στο σκορ.
Διαιτητές: Μαντήλας- Τζαμάκου
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης 13(3), Βλασσόπουλος 2, Βούζας 9(1), Ντεφούδης 4, Συριστατίδης 24(4), Βουρλίτης 11, Δαρμογιάννης 8(2), Μιχαλόπουλος.
ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ (Θωμίδης): Ντέντα 5, Βλαχοδήμος 3(1), Ματσαμάς 17, Παπανικολάου 5(1), Σκορδάλης 19(3), Εκινέ 5(1), Κούρος 10, Μητσού, Αυγενικός 2, Κουιμτζίδης, Ξυπολιτάς.