Α.Σ. Τήλος- Ορφέας: 2-0: «Τρίποντο» οι γηπεδούχοι, προβληματισμός για τους φιλοξενούμενους

Ο Α.Σ. Τήλος επικράτησε του Ορφέα με σκορ 2-0 στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας στον 2ο όμιλο.
Οι γηπεδούχοι κατέκτησαν το πρώτο «τρίποντο» στην σεζόν, μετά από την εντός έδρας ήττα με το βαρύ 7-2 από τον Άγιο Γεώργιο Μαλώνας, ενώ οι φιλοξενούμενοι ηττήθηκαν για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, κάτι που έχει προκαλέσει προβληματισμό στις τάξεις των «ερυθρόλευκων».
Ο Α.Σ. Τήλος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης με κεφαλιά του Ηρακλή Σακελλάρη έπειτα από φάουλ- σέντρα του Μερκούρη Μόσχου, με το 1-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι…. μπήκαν εξίσου δυνατά και στο 58ο λεπτό κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά την νίκη, με σκόρερ τον Μερκούρη Μόσχου.
Ο έμπειρος μεσοεπιθετικός με εξαιρετικά πλασέ έξω από την μεγάλη περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ορφέα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.
Α.Σ. Τήλος: Χατζηνικόλας, Χατζηφούντας, Ρούκο (89ο Χαραλαμπάκης), Σακελλάρης Κ. του Μ., Καμμάς (80ο Λεφτσένκο), Χριστοφής, Φυλακούρης, Σακελλάρης Η., Μόσχου, Αγκόλι (89ο Τσιβερδής), Κότσι (67ο Σακελλάρης Κ. του Κ.)
Ορφέας: Μπιλιάς, Τσικούρης, Τσακίρης, Αντωνιάδης, Καϊμαξής (59ο Ταμπάκ), Αυγουστάκης, Τσακμακίδης, Δουκίσσης, Αποστολόπουλος (35ο Θέμελης), Νίκας, Γκλάβας ( 59ο Ναγκολούδης).
Ευχαριστίες και συγχαρητήρια του Ορφέα
Ανακοίνωση με την οποία ευχαριστεί τον Α.Σ. Τήλος και την δήμαρχο Μαρία Καμμά για την φιλοξενία τους, ενώ συγχαίρει και το διαιτητικό «τρίο», εξέδωσε ο Ορφέας.
Αναλυτικά:
«Το Δ.Σ. του Α.Ο. Ορφέας θέλει να ευχαριστήσει δημόσια την δήμαρχο Τήλου Μαρία Καμμά και την ομάδα του Α.Σ. Τήλος για την άψογη φιλοξενία τους στην ομάδα μας, στο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας του 2ου ομίλου.
Επιφυλασσόμαστε να ανταποδώσουμε στο ακέραιο την φιλοξενία στο παιχνίδι του 2ου γύρου του πρωταθλήματος.
Επίσης, ο Α.Ο. Ορφέας συγχαίρει τους Γιώργο Πλάτση, Κώστα Κωτσόπουλο και Κώστα Ροδίτη για την άψογη διαιτησία τους».