Ποδηλασία: Καλή προσπάθεια από τον Νίκο Δράκο

Ο Ροδίτης Νίκος Δράκος προσπάθησε για το καλύτερο, τερματίζοντας τελικά στην 92η θέση στον αγώνα των 136,5χλμ. του European Continental Championships MU – Road Race στην Ολλανδία.
Ο Νικηφόρος Αρβανίτου από την πλευρά του τερμάτισε στην 38η θέση, με τη σχετική ανακοίνωση που εξέδωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Ποδηλασία να αναφέρει τα ακόλουθα:
«Πολύ καλή μέρα για τους διεθνείς μας Νικηφόρο Αρβανίτου και Νίκο Δράκο στο 2023 European Continental Championships MU – Road Race στον αγώνα των 136,5km από το Hoogeveen στο Col du VAM.
Ο Νικηφόρος τερμάτισε στην 38η θέση της γενικής κατάταξης, 0:55” πίσω από τον πρώτο νικητή του αγώνα τον Δανό αναβάτη Pedersen Henrik που κάλυψε την απόσταση σε 3:00:12.
Ο 2ος αθλητής μας, ο Νίκος Δράκος τερμάτισε στην 92η θέση επί συνόλου 143 αναβατών που πήραν εκκίνηση στον αγώνα!
Συγχαρητήρια στους αθλητές μας και στον ομοσπονδιακό προπονητή τους Φώτη Ζέγκλη που βρίσκεται δίπλα τους».