Β’ Κατηγορία: Στην Καρδάμαινα θα κριθεί η άνοδος

Το Σάββατο στο γήπεδο της Καρδάμαινας θα κριθεί ποια ομάδα θα προβιβαστεί στην Α’ Κατηγορία, καθώς θα διεξαχθεί η τελευταία αγωνιστική των μπαράζ των δευτεραθλητών του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, με την τοπική Δόξα να υποδέχεται στις 12:45 τον Αστέρα Παστίδας.
«Μελανόλευκοι» και «κυανόλευκοι» ισοβαθμούν στην κορυφή της ειδικής βαθμολογίας των μπαράζ, έχοντας 7 πόντους στην συλλογή τους.
Οι Παστιδενοί την Τετάρτη επικράτησαν στην έδρα τους του Δαμάγητου με 2-1, ανατρέποντας το σε βάρος τους σκορ που είχε διαμορφωθεί από το 43ο λεπτό με τέρμα του Μέμα.
Η ομάδα του Χρυσόστομου Χάσταλη αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο και με γκολ του Τομάζου και αυτογκόλ του Κωνσταντινίδη πήραν την πολύτιμη νίκη.
Πλέον Δόξα και Αστέρας θα λύσουν τις διαφορές τους το μεσημέρι του Σαββάτου, με τους Κώους να προβιβάζονται με νίκη ή ισοπαλία, ενώ οι Παστιδενοί να θέλουν μόνο νίκη για να κερδίσουν την άνοδό τους.