Με προπονήσεις ξεκινάει η εβδομάδα για τις Μικτές Ομάδες Νέων και Παίδων της Δωδεκανήσου.
Οι Παίδες θα προπονηθούν την Δευτέρα στις 15:00 στις εγκαταστάσεις του Κορακόνερου, ενώ οι Νέοι θα προπονηθούν την Τρίτη, την ίδια ώρα και στον ίδιο χώρο.
Αναλυτικά η ανακοίνωση που εκδόθηκε στην οποία αναγράφονται και τα ονόματα των ποδοσφαιριστών που κλήθηκαν στις προπονήσεις:
Ο προπονητής της Μικτής Παίδων κ. Θεοδώρου Θεόδωρος, καλεί για προπόνηση τους ποδοσφαιριστές της Μικτής Παίδων την Δευτέρα 25/02/2019 και ώρα 15:00 στο αθλητικό κέντρο Καλλιπάτειρα:
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΜΑΔΑ
1 ΚΕΛΟΓΛΟΥ ΣΑΒΒΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ
2 ΥΔΡΑΙΟΥ ΗΛΙΑΣ ΡΟΔΟΣ
3 ΛΕΝΤΖΑΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ Α.Ε.Ρ.Α
4 ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ Α.Ε.Ρ.Α
5 ΓΙΩΡΓΑΛΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΥΚΛΗΣ
6 ΠΕΤΑΥΡΑΚΗΣ ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΟΣ ΕΥΚΛΗΣ
7 ΣΑΒΒΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΥΚΛΗΣ
8 ΚΑΚΑΚΙΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΣΥΜΗ
9 ΚΑΛΛΙΑΡΟΣ ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ ΣΥΜΗ
10 ΡΑΜΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΥΜΗ
11 ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΗΛΙΑΣ ΧΑΛΚΗ
12 ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ
13 ΧΥΣΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ
14 ΜΕΤΣΑΙ ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ
15 ΖΟΥΠΗ ΑΝΤΩΝΙΟ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ
16 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ
17 ΘΥΡΙΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ
18 ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ ΙΑΛΥΣΟΣ
19 ΚΙΟΥΤΣΟΥΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟ ΑΕΡΑ
Ο προπονητής της Μικτής Νέων κ. Τριχιάς Γεώργιος, καλεί για προπόνηση τους ποδοσφαιριστές της Μικτής Νέων την Τρίτη 26/02/2019 και ώρα 15:00 στο αθλητικό κέντρο Καλλιπάτειρα:
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΜΑΔΑ
1 Μουστάκας Φιλήμονας Διαγόρας
2 Αναγνώστου Μάρκος Ηρ. Μαριτσών
3 Σταματούλας Μιχάλης Ευαγόρας
4 Ρουτζιέρης Νικόλαος Αρένα
5 Κουλλoλι Ερνέστο Αρένα
6 Κοντός Σταμάτης Διαγόρας
7 Ζερβός Νικόλαος Διαγόρας
8 Καραμανώλης Μαρτίνος Ιάλυσος
9 Σαλπιγκτίδης Ηλίας Ρόδος
10 Θαρρενάκης Θωμάς Διαγόρας
11 Χατζηκυριαζής Λάμπρος Ευκλής
12 Συριμής Βασίλης Ευκλής
13 Χατζηελευθερίου Μανώλης Ευκλής
14 Θύμιος Χρήστος Πάνθηρες
15 Σάββενας Κων/νος Διαγόρας
16 Κάτσο Γεράσιμος Αρένα
17 Καντής Αντώνης Ρόδος
18 Παπασταματίου Μανώλης Διαγόρας
19 Κορνάρος Γρηγόρης Διαγόρας
20 Κωτιάδης Ιορδάνης Ρόδος
Με Κρήτη και Κυκλάδες
Την Τρίτη 26 Φεβρουαρίου και ώρα 14:00 θα διενεργηθεί στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση της 2ης φάσης των Πρωταθλημάτων Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Κ-14 και Κ-16.
Στην κλήρωση του Πρωταθλήματος Κ-16 θα συμμετάσχουν οι ομάδες των ΕΠΣ Σερρών, Δράμας, Μακεδονίας, Πιερίας, Κοζάνης, Ηπείρου, Άρτας, Κέρκυρας, Λάρισας, Καρδίτσας, Εύβοιας, Φθιώτιδας, Αχαΐας, Βοιωτίας, Ηλείας, Μεσσηνίας, Λακωνίας, Αργολίδας, Αθήνας, Δυτ. Αττικής, καθώς επίσης δύο ομάδες από τον 1ο όμιλο.
Στην κλήρωση του Πρωταθλήματος Κ-14 θα συμμετάσχουν οι ομάδες των ΕΠΣ Δράμας, Σερρών, Μακεδονίας, Ημαθίας, Ηπείρου, Κοζάνης, Πρέβεζας/Λευκάδας, Άρτας, Λάρισας, Τρικάλων, Εύβοιας, Θεσσαλίας, Βοιωτίας, Αχαΐας, Μεσσηνίας, Ηλείας, Αργολίδας, Κορίνθου, Πειραιά, Αθήνας, καθώς επίσης δύο ομάδες από τον 1ο όμιλο.
Στην 2η φάση της διοργάνωσης, οι συμμετέχουσες ομάδες θα χωριστούν σε δύο ζώνες, του Βορρά (1ος, 2ος, 3ος, 4ος, 5ος και 6ος όμιλος) και του Νότου (7ος, 8ος, 9ος,10ος και 11ος όμιλος) και θα δώσουν απλούς αγώνες.
Απευθείας στην 3η φάση της διοργάνωσης προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες από τον 12ο και 13ο όμιλο:
Κ-16: Ηράκλειο, Ρέθυμνο ή Χανιά, Κυκλάδες, Δωδεκάνησα
Κ-14: Ηράκλειο, Χανιά, Δωδεκάνησα, Κυκλάδες
Επίσης, δικαίωμα συμμετοχής στην 3η φάση άνευ αγώνος θα αποκτήσουν επιπλέον δύο ομάδες κατόπιν κλήρωσης.

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ