Α.Ο. Πυλίου- Α.Ε. Λέρου: 4-0: Με «καρέ» στην κορυφή

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε ο Α.Ο. Πυλίου, καθώς επικράτησε με σκορ 4-0 της Α.Ε. Λέρου στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Με το συγκεκριμένο «τρίποντο» η ομάδα του Δημήτρη Χρυσόπουλου ανέβηκε στην κορυφή του πίνακα, φτάνοντας τους 16 βαθμούς στην συλλογή της.
Οι Κώοι δεν είχαν διάθεση για αστεία, γι’ αυτό και από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, είχαν τον έλεγχο της μεσαίας γραμμής και την κατοχή της μπάλας, προκειμένου να μην δώσουν κανένα δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να αντιδράσουν.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό με τέρμα του Γιάννη Στεφανίδη και στο 29ο λεπτό έκαναν το 2-0 με τον Ιμπραΐμ Χατζησουλεϊμάν, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ για τον Α.Ο. Πυλίου, καθώς στο 48ο λεπτό ο Χρήστος Δρόσος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και δύο λεπτά αργότερα (50ο ) ο Μανώλης Συντιχάκης διαμόρφωσε το τελικό 4-0, καθώς το αποτέλεσμα δεν άλλαξε έως και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή της αναμέτρησης Λεωνίδα Φραγκιαδάκη.