Γιούχτας- Διαγόρας: 0-0: Αντίο με «λευκή» ισοπαλία

Με ισοπαλία ολοκλήρωσε την φετινή του περιπέτεια στο πρωτάθλημα της Super League 2 ο Διαγόρας.
Ο «γηραιός» στο τελευταίο του παιχνίδι στα play out του 2ου ομίλου (Νότιου), άντεξε στην πίεση του Γιούχτα και κράτησε ανέπαφη την εστία του, με το παιχνίδι στο «Μαρκομιχελάκειο» στάδιο Αρχάνων να ολοκληρώνεται χωρίς σκορ (0-0).
Οι γηπεδούχοι υποβιβάστηκαν και τυπικά στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας, ενώ οι «κυανέρυθροι» έχουν εξασφαλίσει την παραμονή τους στην κατηγορία, εδώ και τρεις αγωνιστικές.
Οι φάσεις
11ο λεπτό: Πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Εκτέλεση φάουλ από τον Νοικοκυράκη στην «καρδιά» της άμυνας του Διαγόρα, με τον Κόλα να παίρνει την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Αυγερινού.
13ο λεπτό: Επικίνδυνη σέντρα- σουτ του Κωστανάσιου από τα αριστερά με την μπάλα να περνάει παράλληλα από το τέρμα, ανησυχώντας την άμυνα του Διαγόρα.
16ο λεπτό: Ο Κόλα απειλεί με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή στέλνοντας την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Αυγερινού.
28ο λεπτό: Κόρνερ από τα αριστερά για τον Γιούχτα, με την μπάλα να φτάνει στον Liporace που έκανε το δυνατό σουτ, με τον Αυγερινό να αποκρούει με δυσκολία.
33ο λεπτό: Δυνατό σουτ του Keet από μακρινή απόσταση, με την μπάλα να καταλήγει στα αγκαλιά του Μακατουνάκη.
36ο λεπτό: Δοκάρι για τον Γιούχτα! Ο Κωστανάσιος από διαγώνια θέση έκανε το σουτ με την μπάλα να σταματά στο δεξί δοκάρι του Αυγερινού.
37ο λεπτό: Ευκαιρία για τον Διαγόρα. Ο Ταχματζίδης έκανε το γυριστό σουτ, με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
42ο λεπτό: Ο Βρετός μπήκε στην περιοχή του Διαγόρα, έκανε το σουτ με τον Αυγερινό να μπλοκάρει την μπάλα.
52ο λεπτό: Ο Νοικοκυράκης βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή του Διαγόρα και με ψηλοκρεμαστό πλασέ προσπάθησε να «κρεμάσει» τον Αυγερινό, με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
55ο λεπτό: Ο Βρετός σουτάρει από το ύψος του πέναλτι με την μπάλα να περνάει πάνω από την εστία του Διαγόρα δίχως να ανησυχήσει ο Αυγερινός.
58ο λεπτό: Ωραίο σουτ από τον Μπουτσάκη έξω από την περιοχή του «γηραιού», με την μπάλα να περνάει άουτ.
62ο λεπτό: Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Γιούχτα, αφού οι Δασκαλάκης και Ροβίθης προσπάθησαν να νικήσουν τον τερματοφύλακα του Διαγόρα Αυγερινό, χωρίς να τα καταφέρουν.
67ο λεπτό: Ο Μπουρσέλης έκανε την σέντρα στην περιοχή του Διαγόρα, με τον Αλεξόπουλο να κάνει την κεφαλιά και τον Αυγερινό να μπλοκάρει την μπάλα.
88ο λεπτό: Ο Βολάκης έκανε το διαγώνιο σουτ α με την μπάλα να περνάει άουτ.
90ο λεπτό: Ο Μούντες έκανε το σουτ με την μπάλα να βρίσκει σε σώματα αμυντικών και να καταλήγει στα χέρια του Καπετανάκη.
Γιούχτας (Κώστας Ανυφαντάκης): Μακατουνάκης (68ο Καπετανάκης), Liporace, Μπουρσέλης, Κόλα, Κορνιλάκης, Θεοδωράκης (68ο Τζανής), Μπουτσάκης (60ο Κίσσας), Δασκαλάκης, Νοικοκυράκης, Κωστανάσιος (44ο λ.τρ. Αλεξόπουλος), Βρετός (60ο Ροβίθης).
Διαγόρας (Ράτκο Ντόστανιτς): Αυγερινός, Arias, Μανωλάκης, Δημητρίου, Σταματούλλας, Παπατόλιος (75ο Ματίγεβιτς) , Μασούρας (58ο Βολάκης), Τσιαντούλας, Keet (58ο Μουντές), Λεσάι (82ο Κλωνάρης), Ταχματζίδης (75ο Τζόναθαν Μέντες).