Α.Ο. Βαθύ- Ξάνθος Πάτμου: 4-3: Νίκη με ανατροπή για τους γηπεδούχους

Σε ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο Α.Ο Βαθύ επικράτησε με σκορ 4-3 του Ξάνθου Πάτμου στο γήπεδο Καλύμνου, ανατρέποντας το σε βάρος του σκορ, στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας στον όμιλο Νήσων.
Τα τέρματα των νικητών σημείωσαν οι Μουσσάς (2), Σαγρές Αρ. και Μεϊμάρης ενώ για τον Ξάνθο και τα τρία τέρματα πέτυχε ο Μιχάλης Κάβουρας.
Εικόνα
Με το ξεκίνημα της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα με γκολ του Σαγρέ στο 3ο λεπτό με τον Κάβουρα να απαντά άμεσα με κεφαλιά στο 13ο λεπτό για το 1-1. Ο Α.Ο. Βαθύ είχε τον έλεγχο του αγώνα και δημιούργησε φάσεις μπροστά στην εστία του Τζανακάκη με τον Ξάνθο που αγωνίστηκε με πάρα πολλές απουσίες να προσπαθεί να κλείσει τους χώρους για να «χτυπήσει» στην κόντρα επίθεση.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Κάβουρας ήταν αυτός που έκανε το 2-1 για τους φιλοξενούμενους, ωστόσο, ο Μουσσάς έφερε το παιχνίδι στα ίσια με δυνατό σουτ στο 50ο λεπτό. Παρά την ισοφάριση ο Ξάνθος Πάτμου είχε και πάλι την λύση αφού ο τρομερός Μιχάλης Κάβουρας σκόραρε για τρίτη φορά στο ματς κάνοντας το 3-2 στο 52ο λεπτό.
Οι γηπεδούχοι έψαξαν με υπομονή την ισοφάριση και στο 60ο λεπτό ο Μεϊμάρης που είχε περάσει σαν αλλαγή στο ημίχρονο έκανε το 3-3 με διαγώνιο σουτ απ’ τα δεξιά. Η πλήρης ανατροπή για την ομάδα του Νικόλα Γιαμαίου ήρθε στο 65ο λεπτό όταν ο Μάνης ανέτρεψε τον Σαγρέ με τον διαιτητή της αναμέτρησης Καραμούτα να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε το Μουσσάς διαμορφώνοντας το τελικό 4-3 για τους γηπεδούχους.
Α.Ο Βαθύ: Μπαϊράμης, Βεζυρόπουλος, Ασπράς, Μουταφίδης, Βρουβής, Σαγρές Α., Μαλλιάς (46ο Μεϊμάρης), Γιαμαίος, Μουσσάς, Σαγρές Αρ. (86ο Κώτης), Σουσαφίρης (52ο Καμπούρης).
Ξάνθος Πάτμου: Τζανακάκης, Γρυλλάκης, Γρύλλης Β., Κασιδιάρης, Αντωνόπουλος, Μάνης, Κορωναίος, Δράκος (75ο Τραυλός), Γαμπιεράκης, Κάβουρας.