Ρόδος- Ηρόδοτος: 1-0: Ο Παπάζογλου έκανε τη διαφορά

Αγχωτική αλλά πολύτιμη νίκη πέτυχε η Ρόδος, η οποία λύγισε την αντίσταση του Ηρόδοτου με 1-0, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου (Νότιου) της Super League 2.
Οι «πράσινοι» πήραν αυτό που ήθελαν με τον Παπάζογλου να «λυτρώνει» τα «ελάφια» στο 64ο λεπτό. Η Ρόδος συνάντησε πολλές δυσκολίες, με τους Κρητικούς να έχουν δοκάρι και χαμένο τετ α τετ στο α’ ημίχρονο, αλλά βρήκε τη λύση, ξεκλείδωσαν την άμυνα των φιλοξενούμενων πανηγυρίζοντας το «τρίποντο». Η Ρόδος επέστρεψε στις νίκες την κατάλληλη στιγμή, πρόσθεσε ακόμα τρεις βαθμούς στην συλλογή της, διατηρώντας την επαφή της με την κορυφή.
10ο λεπτό: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μίγγου, η μπάλα έφυγε μόλις άουτ.
23ο λεπτό: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρόδοτο. Στην πρώτη φάση του αγώνα ουσιαστικά, ο Χαλκιαδάκης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ με τον Θεοδωράκη, αλλά το πλασέ του έφυγε άουτ.
25ο λεπτό: Κεφαλιά του Κόρτσαμ η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Θεοδωράκη.
32ο λεπτό: Σέντρα του Σταματελόπουλου, κεφαλιά του Παπάζογλου, δεν ανησυχεί ο Δερμιτζάκης.
48ο λεπτό: Ο Μίγγος έκανε την κεφαλιά και το σουτ του Παπάζογλου κατέληξε άουτ.
64ο λεπτό: Γκολ για τη Ρόδο. Ο Μαρκόφκσι έκανε τη σέντρα, η μπάλα έφτασε στον Παπάζογλου κι αυτός με σουτ σε κίνηση την έστειλε στα δίχτυα του Δερμιτζάκη κάνοντας το 1-0.
Οι συνθέσει
Ρόδος (Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωράκης, Χύσι (59ο Δελαπόρτας, 82ο λ.τ. Σουλάι), Καψάλης, Σαάντο, Μακρυδημήτρης, Μίγγος, Μάρκοβιτς, Μαρκόφσκι, Σταματελόπουλος, Παπάζογλου, Αδαμάκης (40ο Τσάβες).
Ηρόδοτος (Γιάννης Τάτσης): Δερμιτζάκης, Καργιωτάκης, Κοιλιάρας Γ. (68ο Γκίνης), Ρουσάκης, Κόρτσαμ, Λουμπάκης (68ο Βρεττός), Κοιλιάρας Δ., Μπραΐμα (80ο Αποστολίδης), Χατζησάββας, Χαλκιαδάκης, Σουρνάκης.