Α.Ε. Καραϊσκάκης- Διαγόρας: 0-0: Παλικαρίσιος βαθμός στην Άρτα

Ένα πολύτιμο βαθμό πήρε ο Διαγόρας στην Άρτα με αντίπαλο την Α.Ε. Καραϊσκάκης. Το 0-0 κρίνεται δίκαιο με βάση την εικόνα του αγώνα, αφού στο α’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, ενώ στη συνέχεια ο «γηραιός» ισορρόπησε το ματς και έχασε καλές ευκαιρίες και… δοκάρι με τον Μπαστιάνο για να πάρει τη νίκη. Ο «γηραιός» έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί των τριών ηττών και πήρε ένα βαθμό απέναντι σε μία ομάδα που βρίσκεται σε ανοδική τροχιά, όπως είναι η Α.Ε. Καραϊσκάκης.
4ο λεπτό: Σουτ από τον Ρούνει, η μπάλα άουτ.
14ο λεπτό: Ο Ντοναλντίνι αντί να εκτελέσει, προτίμησε να κάνει κεφαλιά- πάσα και έχασε την ευκαιρία για την ομάδα του.
29ο λεπτό: Σουτ του Ρούνει, η μπάλα λίγο άουτ.
34ο λεπτό: Σουτ του Ρουμπάγκουκα, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
35ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Κόρνερ του Τάμπα, κεφαλιά του Ναζίμ, άουτ η μπάλα.
39ο λεπτό: Νέα κλασική ευκαιρία για την Α.Ε. Καραϊσκάκης. Σουτ του Γλυνού, τακουνάκι του Ναζίμ, ο Σταματής σε κενή εστία με προβολή, στέλνει την μπάλα άουτ.
55ο λεπτό: Ο Κουιρουκίδης κόπηκε την τελευταία στιγμή πριν γίνει απειλητικός.
62ο λεπτό: Τεράστια ευκαιρία για το Διαγόρα. Ψηλοκρέμαστο πλασέ του Μπαστιάνου, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
64ο λεπτό: Επικίνδυνο σουτ του Δερμιτζάκη, άουτ η μπάλα.
65ο λεπτό: Γυριστό σουτ του Μπαστιάνου, άουτ η μπάλα.
81ο λεπτό: Δυνατό σουτ του Ρουγκάλα, η μπάλα λίγο έξω.
86ο λεπτό: Κεφαλιά του Ρουγκάλα, η μπάλα άουτ.
92ο λεπτό: Ο Μπίντσης απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Κλιγγόπουλου
Α.Ε. Καραϊσκάκης: Χουάντερσον, Τάμπας, Μπεκατώρος, Κλιγγόπουλος, Γλυνός, Κρισμάρεβιτς, Ρουμπάγκουκα, Ναζίμ (56ο Δερμιτζάκης), Σταματής (75ο Βαφειάδης), Ρούνεϊ, Ντοναλντόνι (70ο Κορέλας).
Γ.Σ. Διαγόρας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Μπίντσης, Τοπάλ, Σινγκ (82ο Νογκέιρα), Ρουγκάλας, Μπούμπας (60ο Γιώργου), Μουμίν, Καρατάσιος, Πίσπας (60ο Λαμπίρης), Μπαστιάνος, Ζούνης (66ο Τάτσης), Κουιρουκίδης (82ο Τσιαντούλας).