Ολοκληρώνεται το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας με την διεξαγωγή της 22ης και τελευταίας αγωνιστικής στους δύο ομίλους, με το ενδιαφέρον να βρίσκεται στον 1ο όμιλο καθώς θα κριθούν τα πάντα όσον αφορά στην κορυφή, αλλά και την ουρά του βαθμολογικού πίνακα.
Η ΕΠΣΔ όρισε έμπειρους διαιτητές στα παιχνίδια που εμπλέκονται ομάδες οι οποίες διεκδικούν τον τίτλο, αλλά και την αποφυγή του υποβιβασμού.
Συγκεκριμένα, την αναμέτρηση του Αστέρα Μασάρων με τον Νηρέα θα διευθύνει ο Κυρίτσης, με βοηθούς τους Κοκμοτό και Ναζιρόπουλο. Το παιχνίδι Δήμητρα Δαματριάς- Ηρακλής Λάρδου θα «σφυρίξει» ο Δουλγέρης, με βοηθούς τους Στεφανάκη και Κυριακίδη.
Η Κύπρος θα υποδεχθεί την Δόξα Ψίνθου με διαιτητή τον Παπαγιαννίδη και βοηθούς τους Κόττορο και Καλκαβούρα, ενώ ο Δαμάγητος θα αντιμετωπίσει τον Α.Σ. Τήλος με διαιτητή τον Πατσιόπουλο και βοηθούς τους Λάζο και Σαρρή.
Να σημειώσουμε ότι το παιχνίδι του 2ου ομίλου ανάμεσα στην Αναγέννηση Έμπωνα και την Ασπίδα Σαλάκου δεν θα διεξαχθεί, καθώς οι «κιτρινόμαυροι» παραιτήθηκαν από την αναμέτρηση, όπως ενημέρωσε η ΕΠΣΔ με την ακόλουθη ανακοίνωση:
«Έπειτα από σχετικό έγγραφο παραίτησης του σωματείου της Ασπίδας Σαλάκου από τον αγώνα της Β’ Κατηγορίας, 2ος όμιλος, της 22ηςαγωνιστικής Αναγέννηση Έμπωνα- Ασπίδα Σαλάκου, που είχε ορισθεί για την Κυριακή 21/04/2019, ο αγώνας δεν θα διεξαχθεί».
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
22η αγωνιστική (τελευταία)
Κυριακή

• Μάσαρη 5:00μ.μ.
Αστέρας Μασάρων- Νηρέας
Διαιτητές: Κυρίτσης, Κοκμοτός, Ναζιρόπουλος
Παρ. διαιτησίας: Καλαθενός
Παρ. αγώνα: Στεργάκης
• Παστίδα 5:00μ.μ.
Δήμητρα Δαματριάς- Ηρακλής Λάρδου
Διαιτητές: Δουλγέρης, Στεφανάκης, Κυριακίδης
Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης
Παρ. αγώνα: Ματσαμάς
• Άγιοι Απόστολοι 5:00μ.μ.
Κύπρος- Δόξα Ψίνθου
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Κόττορος, Καλκαβούρας
Παρ. διαιτησίας: Ζαννετίδης
Παρ. αγώνα: Τσουκαλάς
• Θεολόγος 5:00μ.μ.
Δαμάγητος- Α.Σ. Τήλος
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Λάζος, Σαρρής
Παρ. διαιτησίας: Στέργου
Παρ. αγώνα: Σταυριανός
• Ε.Α.Κ. 7:30μ.μ.
Α.Ο. Σύμης- Α.Σ. Χάλκης
Διαιτητές: Τσοπανάκης, Γιακουμάκης, Τσιβίτης
Παρ. διαιτησίας: Λάμπρου
Παρ. αγώνα: Ζωάννου
Ρεπό: Εθνικός Αρχίπολης
2ος όμιλος
22η αγωνιστική (τελευταία)
Σάββατο

• Νίσυρος 3:00μ.μ.
Πολυβώτης- Ακουσίλαος
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Ροδίτης, Φασουλάρης
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Φωτεινής
Κυριακή
• Καλυθιές 1:30μ.μ.
Αθλέτικο Αφάντου- Α.Ε. Αδελφοσύνης
Διαιτητές: Διακοφιλιππής, Μαυρουδής, Δημητριάδης
Παρ. διαιτησίας: Βακκάς
Παρ. αγώνα: Δημητράς
• Άγιος Σουλάς 1:30μ.μ.
Ευκλής- Αστέρας Παστίδας
Διαιτητές: Κάζας, Μοσχάτος, Κωτσόπουλος
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Ραφαηλίδης
• Ε.Α.Κ. 1:30μ.μ.
Πολύστρατος- Ευαγόρας
Διαιτητές: Σπάρταλης, Καραγιάννης, Πλάτσης
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Ζωάννου
• Άγιος Ισίδωρος 5:00μ.μ.
Άγιος Ισίδωρος- Άγιος Γεώργιος
Διαιτητές: Χατζηαλεξίου, Αναστασοπούλου, Χατζηνικόλας
Παρ. διαιτησίας: Ζαννετής
Παρ. αγώνα: Λύτος
• Αναγέννηση Έμπωνα- Ασπίδα Σαλάκου: 3-0 α.α.
Όμιλος Νήσων
Εξ αναβολής 18η αγωνιστική
Σάββατο

• Ζηπάρι 4:00μ.μ.
Αναγέννηση Ασφενδιού- Α.Ο. Αθλοπαιδιών
Διαιτητές: Δημόπουλος, Παγώνης, Ντόκος
Παρ. διαιτησίας: Αργυρίου
Παρ. αγώνα: Χατζηνικολάου

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ