Διγενής- ΔΙ.ΑΣ.: 1-5: «Πεντάσφαιρος» στην κορυφή

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα ο ΔΙ.ΑΣ. επικράτησε μέσα στο γήπεδο Κοσκινού του τοπικού Διγενή με σκορ 5-1 στο εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Η ομάδα του Γιάννη Μανούσογλου με το συγκεκριμένο «τρίποντο», «έπιασε» τον Α.Σ. Ρόδος στην κορυφή του πίνακα, έχοντας το απόλυτο των βαθΜών.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στον 4ο λεπτό, όταν η εκτέλεση φάουλ του Μαργαρίτη αιφνιδίασε την άμυνα του Διγενή και τον τερματοφύλακα Μανωλάγκα, καταλήγοντας στα δίχτυα για το 1-0. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 30ο λεπτό με ωραίο πλασέ του Κετσέ (1-1).
Στην συνέχεια ο ΔΙ.ΑΣ. ανέβασε την απόδοσή του και κατάφερε να κλείσει το πρώτο ημίχρονο προηγούμενος με σκορ 3-1, με τέρματα του Μπεκιρλάρι στο 38ο λεπτό και του Δρόσου στο 43ο λεπτό.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Κώοι σημείωσαν ακόμα δύο γκολ, με «δράστες» τους Χατζησουλεϊμάν στο 62ο λεπτό και Ιωαννίδη στο 82ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 5-1.
Διγενής: Μανωλάγκας, Σκούμπρος, Κώτης (68ο Γιουλβανίδης), Μαϊλης, Χουτεσιώτης, Μικκιού, Χατζηνικόλας (73ο Γιαννακόπουλος), Τσιπιζίδης, Θαρρενός ( 84ο λ.τρ. Μάνο), Κετσές, Διακάκης ( 76ο Νίκας).
ΔΙ.ΑΣ.: Τσαραπατσάνης, Μαριάς ( 58ο λ.τρ. Χατζησουλεϊμάν), Ιωαννίδης, Θωνιάτης (74ο Φονσέκα), Μπεκιρλάρι, Μαργαρίτης, Χατζηγούντας (76ο Πης), Χατζηβασίλης, Βλαντιμίροφ, Δρόσος (69ο Συνεσίου).