Τμήμα άρσης βαρών Ανταγόρα: Επέστρεψαν ο Σπύρου και ο Τρακόσσας

Στη βάση τους, στην Κω, επέστρεψαν τη Δευτέρα 15 Αυγούστου ο Παναγιώτης Σπύρου και ο Στέφανος Τρακόσσας που συμμετείχαν με την Εθνική Ομάδα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα άρσης βαρών Παίδων- Κορασίδων που διεξήχθη στην Πολωνία.
Οι ταλαντούχοι αθλητές του τμήματος άρσης βαρών του ΠΑΣ Ανταγόρας, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, κατέκτησαν την 8η θέση στην κατηγορία τους ( ο Σπύρου στα 49 κιλά και ο Τρακόσσας στα 61 κιλά), με τον σύλλογο να εκδίδει την ακόλουθη ανακοίνωση αναφέροντας τα εξής:
«Επιστροφή με μια βαλίτσα γεμάτη εμπειρίες
Επέστρεψαν στην Κω, τη Δευτέρα οι Παναγιώτης Σπύρου και Στέφανος Τρακόσσας οι οποίοι αγωνίστηκαν στις 10 και 12 Αυγούστου αντίστοιχα, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Παίδων (U15) που διεξήχθη στο Raszyn της Πολωνίας.
Οι μικροί μας πρωταθλητές κάνοντας μια εξαιρετική εμφάνιση κατέκτησαν και οι δύο την 8η θέση στις κατηγορίες τους αλλά κέρδισαν και πάρα πολλές εμπειρίες για το μέλλον.
Θερμά συγχαρητήρια στους μικρούς αθλητές μας και ευχόμαστε πολλές επιτυχίες στο μέλλον».