Α’ Κατηγορία: Φινάλε με νίκη για τον Ποσειδώνα

Με «τρίποντο» ολοκλήρωσε τις φετινές του επίσημες υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας, ο Ποσειδώνας Καρπάθου αφού η ομάδα του Γιάννη Καραμηνά επικράτησε στο γήπεδο Πηγαδίων του Κλεάνθη με σκορ 3-0 στο εξ αναβολής παιχνίδι της 25ης αγωνιστικής.
Με το συγκεκριμένο αποτέλεσμα οι Καρπάθιοι τερμάτισαν στην 7η θέση του πίνακα φτάνοντας τους 34 βαθμούς, ενώ οι «ροσονέρι» από την πλευρά τους παρέμειναν στην 10η θέση και τους 25 βαθμούς.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους γηπεδούχους, αφού στο 10ο λεπτό έκαναν το 1-0 με δράστη τον Νίκο Τσιαβέλη, ενώ πέντε λεπτά (15ο) αργότερα διπλασίασαν τα γκολ τους με τέρμα του Χρήστου Ζαρκαδούλα, με το 2-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 52ο λεπτό ο Μανώλης Σπανός έκανε το 3-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Ποσειδώνας Καρπάθου: Γαλάνης, Ξενοπανάγος, Ζαρκαδούλας (31ο Τσαγκάρης), Φλώρος, Τσιαβέλης (66ο Δημήτρης), Μαντινάος, Φελλουζής (70ο Κεσίδης), Kokunja, Αναγνωστόπουλος, Σπανός (56ο Σαξώνης), Μπαριαμάι.
Κλεάνθης: Τσιροδήμος, Πελέκης (46ο Παπακωνσταντίνου Π.), Πότσου, Ραμάι, Καβουκλής, Χατζησάββας, Μπαούρης, Ferhati, Thanari, Fusha, Αφεντούλης.