Α. Σ. Τήλος- Δαμάγητος: Υπερείχαν οι γηπεδούχοι

Με την αναμέτρηση Α.Σ. Τήλος- Δαμάγητος ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας στον 1ο όμιλο, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με σκορ 1-0, προσθέτοντας ακόμα ένα «τρίποντο» στη συλλογή τους.
Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό, χωρίς σκοπιμότητες, με ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, με τον Α.Σ. Τήλος να είναι πιο ουσιαστικός, σημειώνοντας το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση.
Το γκολ σημειώθηκε στο 76ο λεπτό, καθώς μετά από εκτέλεση κόρνερ δημιουργήθηκε σύγχυση στην περιοχή του Δαμάγητου, την οποία εκμεταλλεύτηκε ο Ανγκολι που με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αναγνώστου, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0.
Να σημειώσουμε ότι ο Α.Σ. Τήλος είχε την ευκαιρία να προηγηθεί από το πρώτο ημίχρονο, ωστόσο, η εκτέλεση πέναλτι του Μερκούρη Μόσχου στο 15ο λεπτό ήταν άστοχη, καθώς η μπάλα πέρασε άουτ.
Α.Σ. Τήλος: Χατζηνικόλας, Χατζηφούντας, Ρούκο, Σακελλάρης Κυρ., Ανγκόλι, Χριστοφής, Φιλακούρης (66ο Σακελλάρης Κωσ.), Σακελλάρης Ηρ (88ο Δανιήλ)., Μόσχου, Βογιατζής (53ο Ζγκούρος), Οικονόμου.
Δαμάγητος: Αναγνώστου, Χριστόφ ( 78ο Ζερβός Α.), Σαΐτης Α., Γρηγοριάδης Α., Κρητικός, Σαΐτης Χ., Ζερβός Ν., Μπαγιολάρι, Γρηγοριάδης Μ. ( 78ο Πολυμένοφ), Καρπαθάκης ( 55ο Κυριαζάκος), Καβουκλής.
Τέλος, να αναφέρουμε ότι ο Α.Σ. Τήλος συνεχάρη τους Δουλγέρη, Τσέτσο και Ποτουρίδη για την διαιτησία τους.