Β’ Κατηγορία: Μοιρασιά στην Παστίδα

Ισόπαλο με σκορ 2-2 τελείωσε το παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας των δευτεραθλητών του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, ανάμεσα στον Αστέρα Παστίδας και την Δόξα Καρδάμαινας.
Πάντως ο βαθμός που απέσπασαν οι Κώοι ενδεχομένως να αποδειχθεί «χρυσάφι», αφού πλέον η υπόθεση «άνοδος» είναι στα χέρια τους.
Η ομάδα του Στάθη Γκουντελίτσα ακόμα και να ηττηθεί από τον αδιάφορο Δαμάγητο την Κυριακή, με νίκη απέναντι στον Αστέρα Παστίδας στην τελευταία αγωνιστική των μπαράζ στην Καρδάμαινα, ανεβαίνει στην Α’ Κατηγορία.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν δυο φορές στο σκορ με αυτογκόλ του Γιαννακόπουλου στο 22ο λεπτό και με «γκολάρα» του Γιάννη Πη στο 44ο λεπτό, ωστόσο, ο Αστέρας Παστίδας που είχε αρκετές ευκαιρίες και δικαιολογημένα διαμαρτύρεται για χέρι του Κουρζή στο 42ο λεπτό, σκόραρε δύο φορές με τους Μοσχή στο 27ο λεπτό και Τομάζο στο 63ο λεπτό, για το 2-2.
Διαιτησία
Παράπονα απ’ τον Πατσιόπουλο για την φάση του 42ου λεπτού όπου η μπάλα βρήκε στο χέρι του Κουρζή έχουν οι γηπεδούχοι. Χωρίς πρόβλημα οι Κομκοτός και Κόττορος.
Αστέρας Παστίδας: Μακαρούνας, Γιαννακόπουλος, Κορκίδας, Καρύδης, Πατηνιώτης (53ο Πολυχρόνης), Λεωνίδου, Αυγενικού, Στάππας (75ο Λιαμής Μαν.), Αλιάι, Μοσχής (84ο Λιαμής Μιχ.), Τομάζος.
Δόξα Καρδάμαινας: Γιακούμαρος, Χατζηπαναγιώτης, Κόμπος, Καράλιαμης (87ο λ.τ Παντελής), Μουνούχος, Πης Β. (38ο λ.τ. Κουρζής), Πης Γ., Βασιλείου , Τσέλα (70ο Πόγιας), Χατζηαντωνιου, Πανόπουλος (83ο Καλλούδης).