Δεύτερος ο Λυρίου στην Ηλεία

Πραγματοποιώντας ακόμα μια κορυφαία διοργάνωση στην πίστα των Δουνέϊκων στον Πύργο το περασμένο σαββατοκύριακο, η ΔΙ.ΑΘΛΗ.Σ.Η. δημιούργησε τις προϋποθέσεις για τον καλύτερο φετινό αγώνα (3ος), μέχρι στιγμής, του Πρωταθλήματος Motocross Νοτίου Ελλάδος 2019. Αρκετοί θεατές και 105 αγωνιζόμενοι κατέκλυσαν την πίστα απολαμβάνοντας εκπληκτικούς αγώνες κάτω από έναν άκρως καλοκαιρινό καιρό.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Νίκος Λυρίου της Λέσχης Μοτοσυκλέτας Ρόδου «Ίκαρος», κατέκτησε αυτή τη φορά τη δεύτερη θέση με 44 βαθμούς (μετά τις νίκες του στους δύο πρώτους αγώνες του πρωταθλήματος), πίσω από τον νικητή Παναγιώτη Κουζή. Στην κατηγορία ΜΧ1 ο Γιώργος Ταμπουράς του Ίκαρου ήταν 12ος με 21 βαθμούς, όσους είχαν και οι Αρβανιτόπουλος και Βλάχος που ήταν 10ος και 11ος, αντίστοιχα.