Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΔ, οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα «σφυρίξουν» τα παιχνίδια της 18ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου και της 17ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου, στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας.
Στον 1ο όμιλο, το παιχνίδι που ξεχωρίζει είναι αυτό ανάμεσα στην ΑΕΡΑ και τον Απόλλωνα Καλυθιών που θα διεξαχθεί την Κυριακή στο γήπεδο Αφάντου.
Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Θωμάς Πατσιόπουλος, με βοηθούς την Εύη Λάμπρου και τον Βασίλη Στεφανάκη.
Στον 2ο όμιλο η σημαντικότερη αναμέτρηση θα διεξαχθεί το Σάββατο, στο γήπεδο Λίνδου με τον τοπικό Κλεόβουλο να υποδέχεται τον πρωτοπόρο Φοίβο.
Διαιτητικό «τρίο» στο παιχνίδι ορίστηκαν οι Γιαννουκάς, Φιλιππάκου και Μοσχάτος.
Αναλυτικά:
Α’ Κατηγορία
1ος όμιλος
18η αγωνιστική
Σάββατο
● Οικονομίδειο 3:00μ.μ.
ΓΑΣ Ιάλυσος- Κλεάνθης
Διαιτητές: Χαρισμανίδης, Καρκαλιανίδης, Αχιολάς
Παρ. διαιτησίας:
Κατσιδώνης
Παρ. αγώνα: Ματσαμάς
Κυριακή
● Βάτι 3:00μ.μ.
Διαγόρας Βατίου- Αστέρας
Παστίδας
Διαιτητές: Καραγιάννης,
Γεωργάς, Σταυρούλιας
Παρ. διαιτησίας: Ορφανός
Παρ. αγώνα: Χουρδάς Μ.
● Αφάντου 2:00μ.μ.
ΑΕΡΑ- Απόλλωνας Καλ.
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Λάμπρου Εύη,
Στεφανάκης Βασ.
Παρ. διαιτησίας: Ταράλης
Παρ. αγώνα: Βασιλαράκης
● ΕΑΚ 3:00μ.μ.
Ευαγόρας- Ορφέας
Διαιτητές: Κυρίτσης,
Ατσικνούδας, Τσιγάρας
Παρ. διαιτησίας: Κόττορος
Παρ. αγώνα: Πάχος
Δευτέρα
● Λέρος 11:30π.μ.
Α.Ε. Λέρου- Διαγόρας
Διαιτητές: Φραγκιαδάκης, Ωραιόπουλος,
Βουλγαράκης
Παρ. διαιτησίας: Καστής
Παρ. αγώνα: Καρπαθάκης
Τρίτη
● Άγιοι Απόστολοι 2:00μ.μ.
Ιππότες- Αντίμαχος
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Καρκαλιανίδης,
Στεφανάκης Βασ.
Παρ. διαιτησίας: Τσαγγάρης
Παρ. αγώνα: Κυπραίος
2ος όμιλος
17η αγωνιστική
Σάββατο
● Ψίνθος 3:00μ.μ.
Δόξα Ψίνθου- Ρόδος
Διαιτητές: Δουλγέρης,
Ατσικνούδας, Τσέτσος
Παρ. διαιτησίας: Καλαθενός
Παρ. αγώνα: Νικολής Γ.
● Βαθύ 3:00μ.μ.
Α.Ο Βαθύ- Ασπίδα Σαλάκου
Διαιτητές: Ωραιόπουλος, Γιαλλούρης, Μαλλιάς
Παρ. διαιτησίας: Τσαγγάρης
Παρ. αγώνα: Κατέρης
● Κοσκινού 3:00μ.μ.
Χάλκη- Ηρακλής Μαριτσών
Διαιτητές: Κυρίτσης,
Ορφανός, Γεωργάς
Παρ. διαιτησίας: Στέργου
Παρ. αγώνα: Μπακαρής
● Λίνδος 3:00μ.μ.
Κλεόβουλος- Φοίβος
Διαιτητές: Γιαννουκάς,
Φιλιππάκου, Μοσχάτος
Παρ. διαιτησίας: Κόντζος
Παρ. αγώνα: Φραντζής
● ΕΑΚ 3:00μ.μ.
ΠΑΣ Ασκληπειού-
Κολοσσός Κάστρου
Διαιτητές: Καραγιάννης,
Γιακουμάκης Στερ.,
Κασιώτης
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Πάχος

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ