ΡΣΦΠ Τελχινίς: Τα αποτελέσματα του εσωτερικού αναπτυξιακού τουρνουά beach volley

Ολοκληρώθηκε το αναπτυξιακό εσωτερικό τουρνουά beach volley που διοργάνωσε η Τελχινίδα στις εγκαταστάσεις του ΔΑΚ Καλλιπάτειρα, με τον σύλλογο να εκδίδει την ακόλουθη ανακοίνωση με τα αποτελέσματα, αναφέροντας τα εξής:
«Την Τετάρτη (10/08) πραγματοποιήθηκε το εσωτερικό αναπτυξιακό τουρνουά beach volley της Τελχινίδας στις εγκαταστάσεις του ΔΑΚ Καλλιπάτειρα.
Οι νεαροί αθλητές και αθλήτριες αγωνίστηκαν στις κατηγορίες Κ16 αγοριών και Κ15 κοριτσιών. Με δεδομένο ότι ο στόχος ήταν να καταφέρουν να διαχειριστούν ζέστη, άγχος και κούραση σε αγωνιστικές συνθήκες μπορούμε να πούμε πως τα κατάφεραν με επιτυχία!
Στα κορίτσια συμμετείχαν 5 ομάδες ενώ στα αγόρια τέσσερις. Ανά φύλο, όλες οι ομάδες έπαιξαν μεταξύ τους (όλοι με όλους) και οι 2 πρώτες βαθμολογικά ομάδες προκρίθηκαν στον τελικό.
Στα κορίτσια η Μιχαέλα Ευσταθίου και η Ευρυδίκη Μαθιουδάκη πήραν αήττητες την 1η θέση επικρατώντας στον τελικό με 2-0 σετ της ομάδας της Χρυσής Παρίση και της Χρύσας Σκαλτσά.
Στα αγόρια ο Άγγελος Δημητριάδης-Τσίτσος με τον Μιχάλη Χριστοφορίδη ήταν οι νικητές στον τελικό με αντιπάλους τους Βασίλη Ιωακειμίδη και Ιουλιανό Ξένο.