ΑΕΚ Β’- Ρόδος: 5-0: Συντριβή στο «Σεραφείδειο»

Η ΠΑΕ Ρόδος δεν κατάφερε να αντισταθεί στην ΑΕΚ Β’, γνωρίζοντας βαριά ήττα με σκορ 5-0 στο «Σεραφείδειο» στο πλαίσιο της εμβόλιμης 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 στον 2ο όμιλο (Νότιο).
Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλοι την διάρκεια της αναμέτρησης, δημιουργώντας ευκαιρίες για να πετύχουν κι άλλα τέρματα.
Τα «ελάφια» με το συγκεκριμένο αποτέλεσμα, παρέμειναν στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και πλέον ελπίζουν σε ένα θαύμα για να παραμείνει η ομάδα στην κατηγορία.
Αξίζει να σημειώσουμε ότι σε ακόμα ένα παιχνίδι η ΠΑΕ Ρόδος, αγωνίστηκε χωρίς τερματοφύλακα, καθώς την εστία της υπερασπίστηκε ο μεσοαμυντικός Όγκεστ Σουλάι.
Τα γκολ
6ο λεπτό: Ο Γιούσης με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των «ελαφιών», κάνοντας το 1-0 για την ΑΕΚ Β’.
35ο λεπτό: Ο Κορομηλάς έκανε το πλασέ, από τα όρια της μεγάλης περιοχής και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Σουλάι, κάνοντας το 2-0 για τους γηπεδούχους.
44ο λεπτό: Ο Κορομηλάς με δυνατό σουτ, πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0.
77ο λεπτό: Ο Γεωργέας με πλασέ, έπειτα από γύρισμα του Πάπα, σημείωσε το 4-0 για τους γηπεδούχους.
79ο λεπτό: Ο Κοσίδης με κοντινή προβολή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σουλάι, κάνοντας το 5-0 για την ΑΕΚ Β’.
ΑΕΚ Β’ (Νίκος Παναγιωτάρας): Θεοχάρης, Ραντόνια, Μιτάι (68ο Παρράς), Λάτσι, Αρβανίτης, Μπάμπης, Γερολέμου (46ο Γεωργέας), Κορομηλάς, Τζούντα Γκαρσία (Πάπα), Γιούσης (61ο Κοσίδης), Χριστόπουλός Ευθ. (68ο Χριστόπουλος Απ.)
Ρόδος (Νίκος Κουρμπανάς): Σουλάι, Μαρτσάκης, Νικολόπουλος, Καψάλης, Καραγεώργης, Μακρυδημήτρης, Μπότος, Χύσι, Μάρκοβιτς, Παπάζογλου, Γκαρσία.