Ποδηλασία ΑΜΕΑ: Πρωταθλητής για 10η χρονιά ο Τριομμάτης

Επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του φαβορί, ο Μιχάλης- Μηνάς Τριομμάτης στέφθηκε για 10η φορά πρωταθλητής Ελλάδας στην ατομική χρονομέτρηση, καθώς κατέκτησε την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας ΑΜΕΑ που διεξήχθη στην Κρήτη.
Στη σχετική ανακοίνωση που εκδόθηκε προς ενημέρωση, αναφέρονται τα εξής:
«Πρωταθλητής Ελλάδος για το 2022 στην ατομική χρονομέτρηση αναδείχθηκε ο Μιχάλης- Μηνάς Τριομμάτης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας ΑΜΕΑ Id που διεξήχθη στις 09/04 στην Κρήτη.
Ο Ρόδιος αθλητής των Αετών Αθήνας για 10η συνεχόμενη χρονιά κατέκτησε τον τίτλο, σε έναν επεισοδιακό αγώνα αφού με την εκκίνηση παρουσιάστηκε πρόβλημα στην πίσω ρόδα και ενώ ο χρόνος μετρούσε κατέβηκε την έβγαλε, την έφτιαξε μόνος του και