Νέα βαριά ήττα για Ιπποκράτη!

Νέα πολύ βαριά ήττα για τον Ιπποκράτη Κω, αυτή τη φορά με… 97-48(!) από την Α.Ε. Σαντορίνης, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο της Α2 Κατηγορίας. Ανάμεσα στις δύο ομάδες υπήρχε χαωτική διαφορά και μετά το δεύτερο δεκάλεπτο έγινε ορατή. Στη β’ περίοδο η ομάδα των Κυκλάδων έκανε επιμέρους σκορ 1-22(!) και προηγήθηκε με 15-44 στο ημίχρονο, ”καθαρίζοντας” την υπόθεση- νίκη. Η Α.Ε.Σ. κέρδισε με κάτι παραπάνω από νταμπλ-σκορ (+49), ενώ όσο απίστευτο κι αν ακούγεται και οι επτά (από τις οκτώ) παίκτριες που σκόραραν για τη Σαντορίνη, πέτυχαν διψήφιο αριθμό πόντων…
Τα δεκάλεπτα ήταν: 14-21, 15-44(ημ.), 36-74, 48-97
Διαιτητές: Ραπτογιάννης- Σπυρλιδάκης
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Αργυρίου): Γκοτζάι 11(3), Μιλίκοβιτς 1, Κοντού, Πατμίου 4, Μελλίνη, Κιαπόκα, Καλυμιοναρή 15(3), Σβύνου, Χρυσάκη 15, Γιαλλούση, Ψαρού 2, Κουντουριώτη.
Α.Ε. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ (Μάμμος): Τσούπα Μ. 14(2), Σιγάλα 15, Αξιοπούλου 13(1), Ρεντζεπέρη 18, Παπαμαρκάκη 17(5), Σπηλιώτη 10, Πετράκη 10, Τσούπα Π.