Διαγόρας- Παναθηναϊκός Β’: 1-0: Με «υπογραφή» του Τσιαντούλα διατήρησε αλώβητο το «κάστρο» του

Στο δημοτικό στάδιο κερδίζει μόνο ο Διαγόρας.
Ο «γηραιός» λύγισε και τον Παναθηναϊκό με σκορ 1-0 για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2 στον 2ο όμιλο (Νότιο) και έκλεισε τον πρώτο γύρο με το απόλυτο των νικών στη Ρόδο! Το γκολ του Τσιαντούλα μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης έκρινε το παιχνίδι στο δημοτικό στάδιο, με τον «γηραιό» να πανηγυρίζει μία ακόμη μεγάλη νίκη, με την οποία «σκαρφάλωσε» στην 4η θέση της βαθμολογίας του 2ου ομίλου. Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να πετύχουν και δεύτερο γκολ, αν ο Μαργκόνο δεν απέκρουε το πέναλτι του Μανιά. Από την άλλη, οι παίκτες του Σωτήρη Αντωνίου δεν ήταν αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια.
Στην πρώτη φάση του αγώνα ο Διαγόρας άνοιξε το σκορ. Μετά από σέντρα από τα δεξιά ο Τσιαντούλας μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 2ο λεπτό του αγώνα. Το ματς ήταν ισορροπημένο και στο 20ο λεπτό ο Παναθηναϊκός Β’ έφτασε μία… ανάσα από το 1-1. Οι πράσινοι άλλαξαν ωραία την μπάλα, ο Φουρτάδο την πήρε έξω από την περιοχή, έκανε υπέροχο σουτ, αλλά σταμάτησε στο δοκάρι. Στο 23ο ο Διαγόρας κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μανιάς, με τον Μαργκόνο να αποκρούει την μπάλα. Στο 38ο λεπτό του αγώνα οι πράσινοι είχαν νέα καλή στιγμή, με τον Λιούμη να μην προλαβαίνει για λίγο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου ο Διαγόρας είχε 2-3 καλές στιγμές, που δεν ανησύχησαν ιδιαίτερα τον Μαργκόνο.
Οι «πράσινοι» μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και στο 58ο λεπτό η κεφαλιά του Αθανασακόπουλου από το κόρνερ του Φουρτάδο πέρασε δίπλα από την εστία του Αυγερινού. Έξι λεπτά αργότερα η δεύτερη ομάδα του «τριφυλλιού» έφτασε ξανά κοντά στην ισοφάριση. Ο Σαρδέλης με υπέροχη ενέργεια γύρισε την μπάλα στην μικρή περιοχή, αλλά κανείς δεν μπόρεσε να μπει στην πορεία της για να τη στείλει στα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι μετά από ώρα απείλησαν. Μετά από λάθος, ο Μανιάς στο 66ο βγήκε τετ α τετ με τον Μαργκόνο, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 81ο το «τριφύλλι» έχασε νέα ευκαιρία, με τον Μπιλάλ να μην καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα μέσα από την περιοχή. Στις καθυστερήσεις η δεύτερη ομάδα του «τριφυλλιού» δεν μπόρεσε να φέρει το ματς στα ίσα, με το σουτ του Νταμπίζα να διώχνει ο Αυγερινός πάνω στη γραμμή. Το τέλος του αγώνα βρήκε το Διαγόρα να πανηγυρίζει μία ακόμη τεράστια νίκη στην έδρα του και να συνεχίζει την εξαιρετική του πορεία.
Διαγόρας (Θωμάς Γράφας): Αυγερινός, Τσάβος (38′ λ.τ Αρίας), Δημητρίου (87′ λ.τ Σταματούλλας), Ιγκνάτοβιτς, Μανωλάκης, Μασούρας, Μουντές, Τσιαντούλας, Φέκκας (77′ Λούκιτς), Πάρντο, Μανιάς.
Παναθηναϊκός Β’ (Σωτήρης Αντωνίου): Μαργκόνο, Σιδεράς, Φικάι (46′ Μαρτίνης), Βουτσάς (65′ Τουρκοχωρίτης), Μαντσίνι (56′ Νταμπίζας), Φουρτάδο, Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Σαρδέλης, Λάμψιας (46′ Αθανασακόπουλος), Λιούμης (56′ Μπιλάλ).
Στο άλλο σημερινό ματς της 12ης αγωνιστικής η Παναχαϊκή και ο Ολυμπιακός Β’ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.