Μοιρασιά στο Βάτι

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Διαγόρας Βατίου και Αντίμαχος, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρμα, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με τον Αντίμαχο των πολλών απουσιών μετά το πρώτο 20λεπτο να προσπαθεί κυρίως απ’ τα πλάγια να απειλήσει την αντίπαλη εστία και τον Διαγόρα Βάτιου από την πλευρά να «ψάχνει» στην αντεπίθεση τον δραστήριο Χαρτοφύλλη για να απειλήσει την εστία των φιλοξενούμενων.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Γιώργου Σταμάτη ανέβασε την απόδοσή της, πίεσε απ’ τα πρώτα λεπτά και απείλησε με Παπανικολάου, Πη και Σκαλέρη με τον τερματοφύλακα των Βατενών Ζωγράφο, σε αρκετές περιπτώσεις να ενεργεί σωτήρια και έτσι το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Μιχάλης Ράδος, με βοηθούς τους Κασιώτη και Βασίλα.
Διαγόρας Βατίου: Ζωγράφος, Ζωάννου, Ζερβός, Αδάμος, Πιτσουρδάκης, Θεοδώρου, Μικκιού ( 78ο Κοτζιάς), Παπασταμάτης, Γιαννακόπουλος ( 90ο Τριανταφυλλίδης), Μοσχής ( 88ο Γρύλλης), Χαρτοφύλλης.
Αντίμαχος: Μιχαλάκης, Ιωαννίδης, Κορκής, Καράλιαμης, Σοτίρι, Μποϊλής, Μπεκιρλάρι, Σκαλέρης ( 65ο Χατζησουλεϊμάν), Παπανικολάου, Βλαντιμίροφ, Πης.