Μετάλλια για Τζωρζή και Σφουγγαριστό στο Πανελλήνιο

Με δύο μετάλλια στις αποσκευές τους επέστρεψαν από την Αθήνα, οι Ευάγγελος Τζωρζής και Νικόλαος Σφουγγαριστός, οι οποίοι συμμετείχαν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων και εφήβων που διοργάνωσε η Π.Ο.Κ. το σαββατοκύριακο στο Κλειστό Στάδιο Βαρέων Αθλημάτων Πάλης, στα Άνω Λιόσια.

Η παρουσία των μαχητών του Urban Fight Club Mallios-Valakis Team, ήταν απόλυτα επιτυχημένη, σε μια διοργάνωση που πήραν μέρος 1500 αθλητές από 200 συλλόγους όλης της χώρας.

Συγκεκριμένα οι Ευάγγελος Τζωρζής και Νικόλαος Σφουγγαριστός κατέκτησαν το χρυσό και το χάλκινο μετάλλιο στα στυλ του K-1 και kick light, αντίστοιχα. Να σημειωθεί ότι λόγω έλλειψης συμμετοχών στην κατηγορία -81 κιλά, στην οποία ζυγίστηκε ο Τζωρζής, αναγκάστηκε να αγωνισθεί στην ανοιχτή κατηγορία των +81, όπου στον τελικό βρέθηκε αντιμέτωπος με αθλητή 20 κιλά βαρύτερο, του οποίου φυσικά και επικράτησε.