Α’ Κατηγορία: Πρώτο «τρίποντο» για τον Κλεάνθη

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας, πέτυχε ο Κλεάνθης στο γήπεδο Παραδεισίου, επικρατώντας με σκορ 3-1 της Α.Ε. Λέρου στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής.
Η ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου ήταν ανώτερη σχεδόν σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, με την νίκη της να χαρακτηρίζεται δίκαιη.
Οι «ροσονέρι» ευτύχησαν να έχουν σε μεγάλη ημέρα τον Γιάννη Κόκα που πέτυχε δύο τέρματα.
Ο έμπειρος επιθετικός με πλασέ μόλις στο 2ο λεπτό έκανε το 1-0 και στο 23ο λεπτό έκανε το 2-0 με κοντινό πλασέ έπειτα από προσπάθεια του Σαΐτη που σταμάτησε στο δοκάρι.
Η Α.Ε. Λέρος μείωσε σε 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Διαμαντή Τσάτσου στο 45ο λεπτό, με τον Μιχάλη Πιτσουρδάκη στο 55ο λεπτό με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Ποζατζίδη να διαμορφώνει το τελικό 3-1 για τον Κλεάνθη.
Κλεάνθης: Ηλίας, Τσίγκρηλας, Σαΐτης Α. (64ο Βασιλείου), Πιτσουρδάκης, Γρηγοριάδης, Ποζατζίδης, Σαΐτης Χ. (71ο Κουτσουμπάρης), Καψαλάκης, Κόκας, Ζάχαρης (88ο Παπαδόπουλος), Δανάς (90ο Αφεντούλης).
Α.Ε. Λέρου: Γιάνναρος, Κάστης, Φουντουκάκης, Μπάκας (60ο Κόλιας), Σκέμπες, Τσάτσος, Αράπης (31ο Καρπάθιος), Ηλίας, Κόκκαλης, Χατζησταμούλος (71ο Τσιοφύλας), Καραγκιόλης.