Έδειξε τα «δόντια» του με το καλημέρα

Ο Φοίβος Κρεμαστής επικράτησε της Ρόδου στο γήπεδο Κρεμαστής με σκορ 2-0, φτάνοντας τους έξι βαθμούς στα play off, δείχνοντας με το καλημέρα τα «δόντια» του.
Η ομάδα του Άγγελου Φραγκάκη, με την είσοδο του Γιώργο Δελαπόρτα πήρε τον πλήρη έλεγχο της αναμέτρησης, με τον αρχηγό των Κρεμαστενών, να οδηγεί τους συμπαίκτες του στην πολύτιμη νίκη.
Στο πρώτο ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, με τα φιλοξενούμενα «ελάφια» να έχουν περισσότερες ευκαιρίες από τους γηπεδούχους για να ανοίξουν το σκορ, ωστόσο, το 0-0 διατηρήθηκε μέχρι και το τέλος του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη, ο Φοίβος μπήκε πιο επιθετικά και ο Άγγελος Φραγκάκης, έκανε την κίνηση που άλλαξε την ροή της αναμέτρησης.
Στο 70ο λεπτό, πέρασε στο παιχνίδι τον Γιώργο Δελαπόρτα και ο αρχηγός του Φοίβου δύο λεπτά αργότερα( 72ο) με εξαιρετική κάθετη πάσα, έβγαλε σε καίρια θέση τον Μόσχο που πλάσαρε τον Ψωμιάδη, κάνοντας το 1-0 για τον Φοίβο.
Ο Δημήτρης Σκούνας έκανε πιο επιθετική την ομάδα του με την είσοδο των Αμανατίδη και Γιώργου Καντιμοίρη προκειμένου να φτάσει στην ισοφάριση, κάτι που δεν κατάφερε στο 83ο λεπτό με τον Τσιούνη να σουτάρει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
Στο 85ο ο Φοίβος κλείδωσε την υπόθεση νίκη, μετά από διαγώνιο σουτ στην κίνηση του Ορφανίδη που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ψωμιάδη, γράφοντας το τελικό 2-0.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε, ο Τάσος Γιαννουκάς, με βοηθούς τους Μαυρουδή και Λάζο.
Οι συνθέσεις
Φοίβος: Κεφάλας, Ορφανίδης, Γαργάλης, Φελεσάκης, Παϊζάνος, Τζιβίλογλου, Αξιώτης, Αρχοντούλης, Γεωργαλλής (90ο Τζεμαλάϊ), Αγγελόπουλος (70ο Δελαπόρτας), Μόσχος
Ρόδος: Ψωμιάδης, Καντιμοίρης Στ., Θεοδωρέλλης, Ανυφαντής, Καλημέρης (78ο Καντιμοίρης Γ.), Δήμας, Γεωργιάδης, Τρίγκας (86ο Γκάϊδας), Τσιούνης, Παυλίδης, Αλεξανδρίδης (70ο Αμανατίδης).