Τρίτη «πράξη» στο Καλλιπάτειρα

Η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου διοργανώνει το σαββατοκύριακο 7 και 8 Ιουλίου το 2ο τουρνουά Ανδρών – Γυναικών στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα. Πρόκειται για τον 3ο σταθμό του  φετινού Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος Μπιτς Βόλεϊ και πραγματοποιείται με την αρωγή του ΔΟΠΑΡ, των εταιριών Blue Star Ferries, Electoinvest, κάβα Κυριακούλης και Ξυλοσοφία και του Σώματος Εθελοντών Σαμαρειτών, Διασωστών και Ναυαγοσωστών Ρόδου.

Το 1ο τουρνουά Ανδρών – Γυναικών πραγματοποιήθηκε το σαββατοκύριακο 16 και 17 Ιουνίου και πάλι στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα. Ήταν ο 2ος σταθμός του φετινού Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος Μπιτς Βόλεϊ που διοργανώνει η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ Δωδεκανήσου.

Στις γυναίκες η Φαμπιόλα Τερζίου και η Ιωάννα Αθανασίου πήραν το χρυσό μετάλλιο νικώντας στον τελικό τις Κέλυ Δαουτοπούλου / Κατερίνα Χειμωνέττου. Στους άνδρες την 1η θέση κατέκτησαν οι Πέτρος Κάλας / Τάσος Παππάς που επικράτησαν στον τελικό, με 2-1 σετ των Μιχάλη Γεράκη / Λέντσι Ορμενάι.

Η πρώτη «στάση» του Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος έγινε στις 9 και 10 Ιουνίου και αφορούσε στο Μεικτό τουρνουά. Ο Νικόλας Αρβανίτης και η Ειρήνη Σφυρίου παίζοντας εξαιρετικά κατάφεραν να κερδίσουν στις λεπτομέρειες τους Αλμπάν και Φαμπιόλα Τερζίου.

Το πρόγραμμα του Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος:

-7-8 Ιουλίου στο 2ο τουρνουά Ανδρών-Γυναικών (Αθλητικό κέντρο Καλλιπάτειρα)

-14-15 Ιουλίου τουρνουά  Regional Κ17-Κ19 αγοριών και κοριτσιών (Ναυτικός Όμιλος Κω)

-11-12 Αυγούστου τα τελικά τουρνουά Ανδρών-Γυναικών (Αθλητικό κέντρο Καλλιπάτειρα)