Άντεξε για τρία δεκάλεπτα!

Την ήττα με σκορ 73-59 γνώρισε η Καλλιθέα στο Παλέ ντε Σπορ από τον πρωτοπόρο Ο.Φ.Η., στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο νότου της Γ’ Εθνικής. Η Καλλιθέα κοίταξε στα μάτια τους Κρητικούς, παίζοντας πάρα πολύ καλά μέχρι το 30’, αλλά στο τελευταίο και κρίσιμο δεκάλεπτο δεν πέτυχε πόντο για οκτώ λεπτά και οι πρωτοπόροι πρόσθεσαν μία ακόμη νίκη στο ενεργητικό τους. Η ροδίτικη ομάδα, καλείται την προσεχή Κυριακή να παίξει στο Κοντόπευκο κόντρα στην Αγία Παρασκευή, που πέτυχε μεγάλο ”διπλό” στη Χίο κόντρα στην Αγία Παρασκευή.
Τα δεκάλεπτα: 18-22, 39-43(ημ.), 57-55, 59-73
Διαιτητές: Ορφανός Ιορδ.- Αγγελής
ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Μπίλιας): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς 4, Μαρινάκης, Παναγιωταράκος 4, Γυφτάκης 2, Μπιλλιάς 4, Παρδακάς 8, Κανύχης 8(1), Μήτσης, Σκορδάλης 18(2), Εκινέ 7.
Ο.Φ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Ράλλης): Μητρόπαππας, Κριθινάκης 6(2), Πετράκης 4, Καρλάφτης, Τσερκιτζόγλου 15(2), Αγαπιάδης 15, Αντωνόπουλος 4(1), Μπουμπάρης 17, Καραλής 10(1), Πάλλης 2.