Α’ Κατηγορία: Νίκες για Δόξα Καρδάμαινας και Α.Ε. Κως

Με την διεξαγωγή δύο αναμετρήσεων την Τρίτη, ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας στον 1ο όμιλο.
Οι ομάδες της Κω είχαν την τιμητική τους, καθώς η Δόξα Καρδάμαινας επικράτησε στο γήπεδό της του Άρη Αρχαγγέλου με σκορ 4-3, ενώ η Α.Ε. Κως επιβλήθηκε του Κλεάνθη στο γήπεδο Παραδεισίου με σκορ 1-0.
Οι «μελανόλευκοι» της Καρδάμαινας ευτύχησαν να έχουν σε μεγάλη ημέρα τον παίκτη- προπονητή τους Κατέ Φονσέκα ο οποίος σκόραρε τρεις φορές (στο 46ο, 71ο και 85ο λεπτό, με τα δύο τελευταία τέρματα να τα πετυχαίνει από το σημείο του πέναλτι) οδηγώντας την ομάδα του στο «τρίποντο».
Το σκορ για την Δόξα είχε ανοίξει στο 3ο λεπτό ο Μάκης Μποϊλής.
Τα τέρματα για τους Αρχαγγελίτες σημείωσαν οι Χρήστος Αμανατίδης (12ο και 79ο λεπτό) και Μανώλης Χατζηφούντας (66ο λεπτό με πέναλτι). Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Άρης ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 ποδοσφαιριστές, καθώς στο 83ο λεπτό αποβλήθηκε ο Νίκος Δημητριάδης.
Από εκεί και πέρα, οι «βυσσινί» του Στάθη Γκουντελίτσα με τέρμα του Γρηγόρη Ηλιάδη στο 19ο λεπτό… άλωσαν το γήπεδο Παραδεισίου, κατακτώντας την πρώτη τους νίκη στην σεζόν, σε βάρος των «ροσονέρι» του Κώστα Παπαδόπουλου.