Διεξήχθησαν οι περισσότερες αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας και στους δύο ομίλους, με τα παιχνίδια που βρίσκονται σε εκκρεμότητα να αφορούν τον 1ο όμιλο, όπου ο Κλεάνθης θα υποδεχθεί την Α.Ε. Κω και η Δόξα Καρδάμαινας τον Άρη Αρχαγγέλου (και τα δύο παιχνίδια θα γίνουν την Τρίτη στις 13:00).
Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 1ου ομίλου βρίσκεται ο Ευκλής, ο οποίος μετρά τρεις νίκες στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές, με τελευταία αυτή σε βάρος του Ευκλή με σκορ 3-0 στο γήπεδο Φανών.
Ο Ηρακλής Μαριτσών έστω και δύσκολα επικράτησε του Αγίου Γεωργίου με 2-0, ενώ την πρώτη της νίκη στην σεζόν πέτυχε η Αναγέννηση Ασφενδιού που επιβλήθηκε του Αστέρα Παστίδας με 3-1.
Στον 2ο όμιλο, ο Απόλλωνας Καλυθιών βρίσκεται στην πρώτη θέση του πίνακα, καθώς επικράτησε στο γήπεδο Έμπωνα της τοπικής Αναγέννησης με 2-1, κάνοντας το τρία στα τρία.
Ο Διγενής συνέτριψε την Δόξα Ψίνθου με σκορ 5-1 και ο Διαγόρας Βατίου την Α.Ε. Κατταβιάς με 4-0.
Την πρώτη της νίκη στην σεζόν πέτυχε η Α.Ε. Λέρου σε βάρος του Κλεόβουλου με σκορ 3-0, ενώ ισόπαλο με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι του Αγίου Ισιδώρου με τον Ποσειδώνα Καρπάθου.
Αναλυτικά:
Α’ Κατηγορία
1ος όμιλος
3η αγωνιστική

Ηρακλής Μαριτσών- Άγιος Γεώργιος Μαλώνας: 2-0
Ακουσίλαος- Ευκλής: 0-3
Αναγέννηση Ασσφενδιού- Αστέρας Παστίδας: 3-1
Κλεάνθης- Α.Ε. Κω: Τρίτη, 1:00μ.μ.
Δόξα Καρδάμαινας- Άρης Αρχαγγέλου: Τρίτη, 1:00μ.μ.
Ρεπό: ΑΕΡΑ
Επόμενη αγωνιστική (4η )
Άγιος Γεώργιος Μαλώνας- Α.Ε. Κως
Άρης Αρχαγγέλου- Κλεάνθης
Αστέρας Παστίδας- ΑΕΡΑ
Ευκλής- Δόξας Καρδάμαινας
Αναγέννηση Ασσφενδιού- Ακουσίλαος
Ρεπό: Ηρακλής Μαριτσών
Βαθμολογία
Ευκλής 9
Ηρακλής Μαριτσών 7
ΑΕΡΑ 6
Αναγέννηση Ασφενδιού 4
Άρης Αρχαγγέλου 3
Δόξα Καρδάμαινας 3
Αστέρας Παστίδας 3
Κλεάνθης 1
Άγιος Γεώργιος Μαλώνας 1
Α.Ε. Κως 0
Ακουσίλαος 0
2ος όμιλος
3η αγωνιστική
Α.Ε. Λέρου- Κλεόβουλος: 3-0
Διαγόρας Βατίου- Α.Ε. Κατταβιάς: 4-0
Αναγέννηση Έμπωνα- Απόλλωνας Καλυθιών: 1-2
Άγιος Ισίδωρος- Ποσειδώνας Καρπάθου: 1-1
Διγενής- Δόξα Ψίνθου: 5-1
Ρεπό: Φοίβος
Επόμενη αγωνιστική (4η )
Κλεόβουλος- Α.Ε. Κατταβιάς
Δόξα Ψίνθου- Διαγόρας Βατίου
Απόλλωνας Καλυθιών- Διγενής
Άγιος Ισίδωρος- Αναγέννηση Έμπωνα
Ποσειδώνας Καρπάθου- Φοίβος
Ρεπό: Α.Ε. Λέρου
Βαθμολογία
Απόλλωνας Καλυθιών 9
Διγενής 7
Διαγόρας Βατίου 6
Κλεόβουλος 4
Φοίβος 4
Ποσειδώνας Καρπάθου 4
Δόξα Ψίνθου 3
Α.Ε. Λέρου 3
Άγιος Ισίδωρος 1
Α.Ε. Κατταβιάς 1
Αναγέννηση Έμπωνα 0

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ