Ρόδος –Καλλιθέα: 0-1: Υπέκυψαν τα «ελάφια»

Την πρώτη της εντός έδρας ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 2 γνώρισε η Ρόδος, καθώς υπέκυψε στην Καλλιθέα με 1-0 στο εξ αναβολής παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου (Νότιου).
Τα «ελάφια» παρότι προσπάθησαν, δεν μπόρεσαν να ανατρέψουν την κατάσταση που είχε διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο με το γκολ του Κυνηγόπουλου, ωστόσο, σε ακόμα ένα παιχνίδι έδειξαν επηρεασμένα από την αποχή ενός μήνα που είχαν λόγω του κορωνοϊού.
9ο λεπτό. Κόρνερ για την Καλλιθέα. Φανταστική απόκρουση του Θεοδωράκη στην κοντινή κεφαλιά του Κύργια.
20ο λεπτό, γκολ. Ωραία εκτέλεση κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, ο Κυνηγόπουλος παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Θεοδωράκη κάνοντας το 1-0 για την Καλλιθέα.
29ο λεπτό. Μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Κοντοχρήστο, η μπάλα αφού βρήκε στο τοίχος των παικτών της Ρόδου και κατέληξε στην αγκαλιά του Θεοδωράκη.
40ο λεπτό. Ο Κυνηγόπουλος βγήκε σε θέση τετ α τετ, όμως το πλασέ του ήταν κακό, χωρίς να ανησυχήσει ο Θεοδωράκης.
45ο λεπτό. Ευκαιρία για την Καλλιθέα. Ο Μανθάτης πέρασε εξαιρετικά τον Σαάντο, γύρισε προς τον Κοντοχρήστο όμως οι αμυντικοί της Ρόδου πρόλαβαν και έδιωξαν σε κόρνερ.
45ο λεπτό. Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρόδο. Φάουλ -σέντρα του Τσάβες, ο Μακρυδημήτρης πήρε την κεφαλιά όμως ο Στρέζος με φανταστική απόκρουση απομάκρυνε τη μπάλα.
53ο λεπτό. Τεράστια ευκαιρία για τη Ρόδο. Σέντρα- φάουλ του Τσάβες, ο Αδαμάκης παίρνει την κεφαλιά όμως ο Στρέζος είναι και πάλι εκεί και με φοβερή απόκρουση κρατάει το μηδέν.
62ο λεπτό. Ο Κυνηγόπουλος βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, όμως νικήθηκε από τον Θεοδωράκη.
73ο λεπτό. Ο Κωστίκας γύρισε στον Τσιντώνη, με τον τελευταίο να κάνει το δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή της Ρόδου, τραντάζοντας το οριζόντιο δοκάρι του Θεοδωράκη.
Ρόδος: Θεοδωράκης, Μπότος (72ο Δελαπόρτας), Σαάντο, Μακρυδημήτρης (46ο Χύσι), Καψάλης (23ο λ.τρ. Αδαμάκης), Μαρτσάκης (84ο Βουργουντζής), Καραγεώργης, Μίγγος (46ο Μάρκοβιτς), Παπάζογλου, Σταματελόπουλος, Chaves
Καλλιθέα: Στρέζο, Ευαγγέλου, Κύργια, Santana, Κυνηγόπουλος (71ο Κονέ), Ρώσση, Malci (71ο Τσιντώνης), Μανθάτης (60ο Κωστίκας), Μπουλούλης, Βασιλούδης, Κοντοχρήστος (60ο Ματσιέλ).