Αστέρας Βλαχιώτη –Διαγόρας: 2-0: Ήττα με κάτω τα χέρια για τον «γηραιό»

Κακή ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε ο Διαγόρας στο δημοτικό στάδιο Σπάρτης από τον Αστέρα Βλαχιώτη στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 στο 2ο όμιλο (Νότιο).
Ο «γηραιός» δεν μπόρεσε να προβάλει καμία αντίσταση στους γηπεδούχους με το αποτέλεσμα να κρίνεται δίκαιο σύμφωνα με την εικόνα της αναμέτρησης.
Οι «κυανέρυθροι» πλέον βρίσκονται σε δύσκολη θέση όσον αφορά στη μάχη της παραμονής, ενώ με το συγκεκριμένο «τρίποντο» ο Αστέρας Βλαχιώτη αναθάρρησε βαθμολογικά και κοιτά με μεγαλύτερη αισιοδοξία την συνέχεια του πρωταθλήματος.
2ο λεπτό. Καλά εκτελεσμένο κόρνερ για τον Αστέρα. Αποκρούει εντυπωσιακά ο Μπίντσης.
10ο λεπτό. Ο Σάιμπερτ βρέθηκε σε θέση τετ α τετ απέναντι στον Ιωαννίδη όμως ο τερματοφύλακας του Αστέρα απέκρουσε με τα πόδια.
35ο λεπτό. Ο Σοκολάροφ ξεκίνησε με τη μπάλα από το κέντρο, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του όμως το σουτ του ήταν αδύναμο.
38ο λεπτό. Ο Μαϊσουράτζε πάσαρε στον Φλένσμποργκ στα όρια της μικρής περιοχής του Διαγόρα, ωστόσο, ο δεύτερος δεν μπόρεσε να κάνει το κοντρόλ βρισκόμενος σε ευνοϊκή θέση.
52ο λεπτό, γκολ. Πέναλτι για τον Αστέρα Βλαχιώτη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σοκολάροφ, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Μπίντση, κάνοντας το 1-0 για τους γηπεδούχους.
57ο λεπτό. Σουτ του Μιράντα, δεν ανησύχησε ο Ιωαννίδης.
60ο λεπτό. Ο Addo βρέθηκε σε θέση τετ α τετ απέναντι στον Μπίντση όμως το πλασέ του πέρασε άουτ.
69ο λεπτό. Χαμένο τετ α τετ από τον Abankwa, ο ποίος έστειλε τη μπάλα πάνω από την εστία του Μπίντση.
70ο λεπτό, γκολ. Ο Φλένσμποργκ εκμεταλλεύτηκε το γέμισμα από φάουλ των γηπεδούχων και σκόραρε περνώντας και τον τερματοφύλακα του Διαγόρα, κάνοντας το 2-0.
Αστέρας Βλαχιώτη: Ιωαννίδης, Αναστασόπουλος, Πεχλιβανόπουλος (62ο Παππουλής), Λάμτσε, Άλβαρεζ, Λεωνιδόπουλος (25ο λ.τρ. Ζαΐμη), Μαϊσουράτζε, Σοκολάροφ (75ο Ρόδης), Addo (62ο Abankwa), Τσίπρας (75ο Φουρλάνος), Φλένσμποργκ.
Διαγόρας: Μπίντσης, Μπούμπας, Τοπάλ, Μουμίν, Καράτασιος, Σάιμπερτ, Γιώργου (46ο Χότζα), Τάτσης, Λαμπίρης, Μπαστιάνος (41ο λ.τρ. Μιράντα), Παραστατίδης.