Α.Σ. Τήλος- Νηρέας: 6-0: Ξέσπασαν οι γηπεδούχοι

Την πρώτη του νίκη στο 1ο όμιλο του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, πέτυχε ο Α.Σ. Τήλος επικρατώντας του Νηρέα με σκορ 6-0, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 3ης αγωνιστικής.
Οι γηπεδούχοι ξέσπασαν στους «πορτοκαλί», αφού δεν τους άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης, έχοντας τον έλεγχο της αναμέτρησης και την κατοχή της μπάλας από το πρώτο λεπτό.
Ο Α.Σ. Τήλος άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό με τον Ηρακλή Σακελλάρη και στο 12ο λεπτό ο Φιλακούρης έκανε το 2-0. Στο 25ο λεπτό ο Ηρακλής Σακελλάρης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνοντας το 3-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (50ο ) οι γηπεδούχοι έκαναν το 4-0 με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Φιλακούρη. Ο Κώστας Σακελλάρης στο 64ο λεπτό έκανε το 5-0 με τον Αγκόλι στο 75ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό 6-0 για τον Α.Σ. Τήλος.
Α.Σ. Τήλος: Χατζηνικόλας, Χατζηφούντας, Ρούκο, Σακελλάρης Κυρ. (71ο Αλειφέρης), Ζγκούρος (57ο Καρράς), Χριστοφής, Φιλακούρης, Σακελλάρης Η. Σακελλάρης Κ., Αγκόλι, Οικονόμου.
Νηρέας: Κωνστάντουρας ( 46ο Ζούρδης Φ.),Μάργαρης, Ντουλάι, Σεγκούνας (59ο Σαββάκης), Ταβερνάρης, Πολυχρόνης, Καρίνος, Παπανικόλας, Ντελλάκης, Φλεβάρης (65ο Παπακωνσταντής), Κυρτασογλου.