Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΔ οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα διευθύνουν τα παιχνίδια του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, που αφορούν την 13η αγωνιστική στους δύο ομίλους της Ρόδου και την 10η αγωνιστική στον όμιλο Νήσων.
Το ντέρμπι της ουράς του 1ου ομίλου ανάμεσα στον Α.Σ. Χάλκης και τον Νηρέα θα «σφυρίξει» ο Μανώλης Κυρίτσης, με βοηθούς του Χατζημανώλη και Τσέτσο.
Στα ντέρμπι της παραμονής του 2ου ομίλου, ο Άγιος Γεώργιος Μαλώνας θα αντιμετωπίσει την Ασπίδα Σαλάκου με διαιτητή τον Δημήτρη Ατσικνούδα και βοηθούς τους Κοκμοτό και Λυριστή, ενώ η Αθλέτικο Αφάντου θα υποδεχθεί τον Άγιο Ισίδωρο, με διαιτητή τον Μανώλη Παπαγιαννίδη και βοηθούς τους Μαυρουδή και Μπάρκα.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
13η αγωνιστική
Σάββατο

• Τήλος 2:00μ.μ.
Α.Σ. Τήλος- Αστέρας Μασάρων
Διαιτητές: Αντωνάς, Μαυρουδής, Μπάρκας
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Σακελλάρης
• Αρχίπολη 3:00μ.μ.
Εθνικός Αρχίπολης- Ηρακλής Λάρδου
Διαιτητές: Σπάρταλης, Στεφανάκης, Τάσης
Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης
Παρ. αγώνα: Θωμάς
Κυριακή
• Θεολόγος 3:00μ.μ.
Δαμάγητος- Δήμητρα Δαματριάς
Διαιτητές: Κασιώτης, Στεφανάκης, Γιαννούλης
Παρ. διαιτησίας: Τσαγγάρης
Παρ. αγώνα: Ματσαμάς
• Γ. Χάλκης 3:00μ.μ.
Α.Σ. Χάλκης- Νηρέας
Διαιτητές: Κυρίτσης, Χατζημανώλης, Τσέτσος
Παρ. διαιτησίας: Διαμαντέας
Παρ. αγώνα: Δημητράς
• Ε.Α.Κ. 4:45μ.μ.
Α.Ο. Σύμης- Κύπρος
Διαιτητές: Κάζας, Κυριακίδης, Αναστασοπούλου
Παρ. διαιτησίας: Κατσιδώνης
Παρ. αγώνα: Ζωάννου
Ρεπό: Δόξα Ψίνθου
2ος όμιλος
13η αγωνιστική
Σάββατο

•Απόλλωνα 3:00μ.μ.
Αναγέννηση Έμπωνα- Ευαγόρας
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Τσιβίτης, Ζαχαριάδης
Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης
Παρ. αγώνα: Σταυριανός
Κυριακή
• Μαλώνα 12:15
Άγιος Γεώργιος- Ασπίδα Σαλάκου
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Κοκμοτός, Λυριστής
Παρ. διαιτησίας: Καλαθενός
Παρ. αγώνα: Κάππας
• Παστίδα 1:30μ.μ.
Αστέρας Παστίδας- Πολυβώτης
Διαιτητές: Διακοφιλιππής, Ζαχαριάδης, Λάζος
Παρ. διαιτησίας: Ζαννετής
Παρ. αγώνα: Λύτος
• Αφάντου 3:00μ.μ.
Αθλέτικο Αφάντου- Άγιος Ισίδωρος
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Μαυρουδής, Μπάρκας
Παρ. διαιτησίας: Ορφανός
Παρ. αγώνα: Θαρρενός
• Άγιος Σουλάς 3:00μ.μ.
Ευκλής- Πολύστρατος
Διαιτητές: Καραγιάννης, Τσιβίτης, Τάσης
Παρ. διαιτησίας: Στέργου
Παρ. αγώνα: Μανέγας
• Άγιοι Απόστολοι 3:00μ.μ.
Α.Ε. Αδελφοσύνης- Ακουσίλαος
Διαιτητές: Αντωνάς, Ροδίτης, Δημητριάδης
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Τσουκαλάς
Όμιλος Νήσων
10η αγωνιστική
Σάββατο

• Ζηπάρι 6:15μ.μ.
Αναγέννηση Ασφενδιού- Καλυμνιακός
Διαιτητές: Παρχαρίδης, Φραγκιαδάκης, Ξουρής
Παρ. διαιτησίας: Αλεξίου
Παρ. αγώνα: Χατζηνικολάου
Κυριακή
• Βαθύ 12:30
Α.Ο. Βαθύ- Νικαγόρας
Διαιτητές: Ωραιόπουλος, Αλέκος, Καραμούτας
Παρ. διαιτησίας: Φραγκίνης
Παρ. αγώνα: Κασσάρας
• Λάκκι 3:00μ.μ.
Α.Ε. Λέρου- Α.Ο. Αθλοπαιδιών
Διαιτητές: Πατσιαούρας, Θάνος, Βουλγαράκης,
Παρ. διαιτησίας: Καστής
Παρ. αγώνα: Αναστασιάδης
Τετάρτη 6/2
• Καρδάμαινα 2:30μ.μ.
Δόξα Καρδάμαινας- Ξάνθος Πάτμου
Ρεπό: ΠΑΟΚ Κω

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ