Β’ Κατηγορία: Αύξησε την διαφορά της η Αναγέννηση Έμπωνα

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες η ομάδα της Αναγέννησης Έμπωνα επικράτησε την Κυριακή μέσα στα Αφάντου της τοπικής Αθλέτικο με σκορ 4-1 στο εξ αναβολής παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας στον 2ο όμιλο.
Τα τέρματα για την ομάδα του Φιλήμονα Μιχαλάκη σημείωσαν οι Μήτρου ( 10ο , 35ο και 82ο λεπτό) και Κατωτικίδης ( 49ο λεπτό), ενώ για τους γηπεδούχους σκόραρε ο Σπανός (73ο λεπτό).
Η Αναγέννηση Έμπωνα με την συγκεκριμένη νίκη, διατηρήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, αυξάνοντας την διαφορά της από τον Αστέρα Παστίδας που την καταδιώκει στους τέσσερις πόντους.