Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΔ οι διαιτητές που θα «σφυρίξουν» τα παιχνίδια του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, που αφορούν στην 13η αγωνιστική στους δύο ομίλους της Ρόδου και στην 8η αγωνιστική στον όμιλο Νήσων.
Το παιχνίδι που θα προσελκύσει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον των φιλάθλων, καθώς έχει τον χαρακτήρα του ντέρμπι κορυφής του 2ου ομίλου, θα διεξαχθεί την Κυριακή στις 15:00 στο γήπεδο Αφάντου, με τον Εθνικό Αρχίπολης να υποδέχεται την Αναγέννηση Έμπωνα.
Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Λάζαρος Δουλγέρης, με βοηθούς τους Μανώλη Κόττορο και Γιώργο Σαρρή.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
13η αγωνιστική
Σάββατο

• Φάνες 3:00μ.μ.
Ακουσίλαος Φανών- Ταξιάρχης Καλάθου
Διαιτητές: Ζαρίδας, Μαρουδής, Ροδίτης
Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης
Παρ. αγώνα: Βελής
• Λάρδος 3:00μ.μ.
Ηρακλής Λάρδου- Ομόνοια Γενναδίου
Διαιτητές: Αυγενικού, Τάσης, Γιαννούλης
Παρ. διαιτησίας: Ορφανός
Παρ. αγώνα: Θωμάς
• Απόλλωνα 3:00μ.μ.
Απόλλωνας Απολλώνων- Δαμάγητος Θεολόγου
Διαιτητές: Πλάτσης, Καραγιάννης, Βλάχος
Παρ. διαιτησίας: Στέργου
Παρ. αγώνα: Λύτος
Κυριακή
• Ψίνθος 3:00μ.μ.
Δόξα Ψίνθου- Α.Ε. Κύπρος
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Λάζος, Τσιβίτης
Παρ. διαιτησίας: Ορφανός
Παρ. αγώνα: Κάππας
• Άγιοι Απόστολοι 3:00μ.μ.
Α.Ε. Αδελφοσύνης- Δήμητρα Δαματριάς
Διαιτητές: Κυρίτσης, Κοκμοτός, Τσέτσος
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Καππάκας
Ρεπό: Ευκλής Σορωνής
2ος όμιλος
13η αγωνιστική
Κυριακή

• Σύμη 1:30μ.μ.
Α.Ο. Σύμης- Αθλέτικο Αφάντου
Διαιτητές: Χατζηαλεξίου, Φραντζοπούλου, Αναστασοπούλου
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Καψής
• Ε.Α.Κ. 2:00μ.μ.
Ροδιακός- Άγιος Γεώργιος Μαλώνας
Διαιτητές: Βλάχος, Καλκαβούρας, Πλάτσης
Παρ. διαιτησίας: Στέργου
Παρ. αγώνα: Ζωάννου
• Σάλακος 3:00μ.μ.
Ατρόμητος Διμυλιάς- Νηρέας
Διαιτητές: Αντωνάς, Μαυρουδής, Κωτσόπουλος
Παρ. διαιτησίας: Διαμαντέας
Παρ. αγώνα: Καρίκης
• Άγιος Ισίδωρος 3:00μ.μ.
Άγιος Ισίδωρος- Πολύστρατος Λαέρμων
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Διακοφιλιππής, Τάσης
Παρ. διαιτησίας: Ζαννετής
Παρ. αγώνα: Λύτος
• Αφάντου 3:00μ.μ.
Εθνικός Αρχίπολης- Αναγέννηση Έμπωνα
Διαιτητές: Δουλγέρης, Κόττορος, Σαρρής
Παρ. διαιτησίας: Βακκάς
Παρ. αγώνα: Δημητράς
Όμιλος Νήσων
8η αγωνιστική
Κυριακή

• Ζηπάρι 11:00π.μ.
Αναγέννηση Ασφενδιού- Α.Ο. Βαθύ
Διαιτητές: Κακουλίδης, Αλέκος, Πατσιούρας
Παρ. διαιτησίας: Αργυρίου
Παρ. αγώνα: Μάμμης
• Κάλυμνος 12:30
Καλυμνιακός- Νικαγόρας
Διαιτητές: Ωραιόπουλος, Καραμούτας, Ντόκος
Παρ. διαιτησίας: Φραγκίνης
Παρ. αγώνα: Κασσάρας
• Ζηπάρι 5:15μ.μ.
ΠΑΟΚ Κω- Ξάνθος Πάτμου
Διαιτητές: Φραγκιαδάκης, Αλέκος, Κούτης
Παρ. διαιτησίας: Βασιλείου
Παρ. αγώνα: Χατζηνικολάου

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ