Ορίστηκαν από την ΕΠΣΔ, οι διαιτητές και οι βοηθοί, για τα παιχνίδια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, στους δύο ομίλους της Ρόδου και της 10ης αγωνιστικής του ομίλου των Νήσων.
Η Ένωση όρισε έμπειρους διαιτητές στα δύο ντέρμπι των ομίλων της Ρόδου.
Ο Ακουσίλαος θα υποδεχτεί την Α.Ε. Κατταβιάς για τον 1ο όμιλο, με διαιτητή τον Μανώλη Κυρίτση και βοηθούς τους Ροδίτη και Γεωργά.
Στον 2ο όμιλο, η Αναγέννηση Έμπωνα θα φιλοξενήσει τον πρωτοπόρο Ευκλή, με διαιτητή τον Μανώλη Παπαγιαννίδη και βοηθούς τους Αχιολά και Ντόκο.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
13η αγωνιστική
Σάββατο
● ΕΑΚ 2:45μ.μ.
Ροδιακός- Ποσειδώνας Καρπάθου
Διαιτητές: Καραγιάννης, Στεφανάκης Βασ., Ράδος
Παρ. διαιτησίας: Χατζηνικόλας
Παρ. αγώνα: Πάχος
● Κοσκινού 3:00μ.μ.
Διγενής- Θύελλα Πυλώνας
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Στεργαλλάς, Ροδίτης
Παρ. διαιτησίας: Φουκάρας
Παρ. αγώνα: Βελής
Κυριακή
● Απολακκιά 1:45μ.μ.
Ασπίδα Απολακκιάς- Ομόνοια Γενναδίου
Διαιτητές: Γιαννουκάς, Τσέτσος, Σπάρταλης
Παρ. διαιτησίας: Κόντζος
Παρ. αγώνα: Σαββίδης
● Αρχίπολη 3:00μ.μ.
Εθνικός Αρχίπολης- Άγιος Ισίδωρος
Διαιτητές: Φιλιππάκου, Φραγκίνης, Τάσσης
Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης
Παρ. αγώνα: Παπαοικονόμου
● Φάνες 3:00μ.μ.
Ακουσίλαος- Α.Ε. Κατταβιάς
Διαιτητές: Κυρίτσης, Ροδίτης, Γεωργάς
Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης
Παρ. αγώνα: Μάτσης
2ος όμιλος
13η αγωνιστική
Σήμερα
● Απόλλωνα 3:00μ.μ.
Απόλλωνας Απολλώνων- Πολυβώτης
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Σπάρταλης, Αναστασοπούλου
Παρ. διαιτησίας: Κάζας
Παρ. αγώνα: Βελής
Σάββατο
● Μάσαρη 3:00μ.μ.
Αστέρας Μασάρων- Νηρέας
Διαιτητές: Δουλγέρης, Μπερδεμπές, Σταρούλιας
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Κατσούλης
Κυριακή
● Θεολόγος 3:00μ.μ.
Δαμάγητος- Άγιος Λουκάς
Διαιτητές: Μπερδεμπές, Μάχλης Ν., Κοτσιλίτης
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Κόκκινος
● Έμπωνα 3:00μ.μ.
Αναγέννηση Έμπώνα- Ευκλής
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Αχιολάς, Ντόκος
Παρ. διαιτησίας: Ορφανός
Παρ. αγώνα: Κατσουράκης
Τρίτη 4/2
● Τήλος 12:30
Α.Σ. Τήλου- Ηρακλής Λάρδου
Διαιτητές: Αντωνάς, Γεωργάς, Αχιολάς
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Μορφωπός

Όμιλος Νήσων
10η αγωνιστική
Σάββατο
● Πάτμος 12:00
Ξάνθος Πάτμου- Ανταγόρας
Διαιτητές: Ωραιόπουλος, Ατσαλάκης, Κορώνης
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Γιαμαίος
● Αντιμάχεια 3:00μ.μ.
Δόξα Καρδάμαινας- ΠΑΟ Κω
Διαιτητές: Δημαράκης, Γιαμμουζής, Πατσιαούρας
Παρ. διαιτησίας: Αλεξίου
Παρ. αγώνα: Σημαντηράκης
Κυριακή
● Ν.Σ. «Ανταγόρας» 11:30π.μ.
Α.Ε. Κω- Καλυμνιακός
Διαιτητές: Φραγκιαδάκης, Κρικόγλου, Ατσαλάκης
Παρ. διαιτησίας: Αργυρίου
Παρ. αγώνα: Φουρλής
● Λειψεί 2:30μ.μ.
Α.Ο Λειψών- Αναγέννηση Ασφενδίου
Διαιτητές: Μαντζαρτζής, Μάγγος Φ. Μάγγος Ελ.
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Μανής

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ