Ρόδος –Λεβαδειακός: 0-4: Τα «ελάφια» υπέκυψαν στην ανωτερότητα των Βοιωτών

Η Ρόδος αντιστάθηκε στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην συνέχεια παραδόθηκε στις ορέξεις των ποδοσφαιριστών του Λεβαδειακού, γνωρίζοντας βαριά ήττα με σκορ 4-0 στο δημοτικό στάδιο της πόλης μας στο πλαίσιο της εμβόλιμης 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 στον 2ο όμιλο (Νότιο).
Τα «ελάφια» παρέμειναν στις τελευταίες θέσεις του πίνακα και μέσα στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ οι Βοιωτοί διατηρήθηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας.
Αξίζει να σημειώσουμε ότι την εστία της Ρόδου υπερασπίστηκε ο μεσοαμυντικός Δημήτρης Καραγεώργης, ο οποίος έγινε ο δεύτερος ποδοσφαιριστής μετά τον Όγκεστ Σουλάι, που στη διάρκεια του δευτέρου γύρου του πρωταθλήματος αγωνίζεται στην θέση του τερματοφύλακα. Ο γκολκίπερ των «ελαφιών» Χρήστος Θεοδωράκης δεν βρισκόταν ούτε στον πάγκο της ομάδας της Ρόδου στην αναμέτρηση με το Λεβαδειακό, για άγνωστούς λόγους.
8ο λεπτό: Ο Συμελίδης βρέθηκε μόνος του σε καλή θέση στην περιοχή, η κεφαλιά του όμως πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καραγεώργη.
11ο λεπτό: Ο Μπότος δοκίμασε το πόδι του από πολύ μακριά. Το σουτ δεν ανησύχησε τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων καθώς πέρασε αρκετά μέτρα άουτ.
15ο λεπτό: Ο Πολέττο εκμεταλλεύτηκε το αδύναμο διώξιμο από τους αμυντικούς της Ρόδου, έκανε το σουτ εντός περιοχής, το οποίο όμως πέρασε αρκετά μέτρα έξω.
25ο λεπτό: Σουτ του Μπαρμπαρόσα, αποκρούει σε κόρνερ ο Καραγεώργης.
26ο λεπτό: Κεφαλιά του Μπαρμπαρόσα, έδιωξαν λίγο πριν περάσει η μπάλα την γραμμή τέρματος, οι αμυντικοί της Ρόδου.
32ο λεπτό: Ο Μπαρμπαρόσα θα πηδήξει ψηλότερα από όλους, θα πάρει την κεφαλιά, όμως ο Καραγεώργης θα διώξει σε κόρνερ με μια εξαιρετική απόκρουση.
42ο λεπτό: Φοβερή απόκρουση του Καραγεώργη σε σουτ του Μπαρμπαρόσα από πολύ κοντά.
45ο λεπτό, γκολ: Ο Λεβαδειακός ανοίγει το σκορ με τον Πολέττο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Καραγεώργη κάνοντας το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.
55ο λεπτό, γκολ: Ο Νίλι εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας των «ελαφιών», έκλεψε την μπάλα και από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να την στείλει στα δίχτυα του Καραγεώργη κάνοντας το 2-0 για τον Λεβαδειακό.
61ο λεπτό, γκολ: Ο Μουτίνιο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καραγεώργη, κάνοντας το 3-0 για τους φιλοξενούμενους.
74ο λεπτό, γκολ: Ο Πολέττο με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για τον Λεβαδειακό.
Ρόδος (Γιάννης Χατζηνικολάου): Καραγεώργης, Σάαντο, Αδαμάκης, Μίγγος, Μπότος, Μάρκοβιτς, Μαρτσάκης (56ο Παπάζογλου), Μακρυδημήτρης, Δελαπόρτας, Καψάλης, Χύσι.
Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Μπαχανάκ, Χάμοντ (64ο Κονέ), Νίλι (69ο Βρακάς), Πολέττο, Μουτίνιο (76ο Μυτίδης), Μπαρμπόσα (64ο Λινάρδος), Βήχος (76ο Παναγιώτου), Τζημόπουλος, Τσάπρας, Συμελίδης.