«Τρίποντο» παραμονής για Απόλλωνα

Σπουδαία έκτος έδρας επιτυχία στην προσπάθεια που καταβάλλει για την εξασφάλιση της παραμονής του στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας, πέτυχε ο Απόλλωνας Απολλώνων επί της Α.Ε. Λέρου με σκορ 3-0, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 20ης αγωνιστικής.
Με το συγκεκριμένο «τρίποντο» οι Απολλωνιάτες έφτασαν τους 21 βαθμούς συγκομιδή και όπως όλα δείχνουν θα «σώσουν» της κατηγορία.
Η ομάδα του Χρυσόστομου Χάσταλη, μπήκε πιο αποφασισμένη στο παιχνίδι και κατάφερε πολύ νωρίς να ανοίξει το σκορ, όταν στο 5ο λεπτό, ο Δημήτρης Δημητρόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε 1-0 που ήταν και αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με σκορ για τους Απολλωνιάτες, καθώς στο 55ο λεπτό ο Λευτέρης Λολάκης με μονοκόμματο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0.
Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 85ο λεπτό, έπειτα από ωραία ατομική ενέργεια και ψύχραιμο πλασέ του Δημήτρη Διακουράκη.
Τέλος, αξίζει να αναφέρουμε ότι από το 60ο λεπτό ο Απόλλωνας Απολλώνων, αγωνίστηκε με 10 ποδοσφαιριστές, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Νικήτας Σκούμπρος.