Α’ Κατηγορία: Νικηφόρο πέρασμα του Φοίβου από τα Πηγάδια

Ακόμα μία νίκη πρόσθεσε στην συλλογή του ο Φοίβος Κρεμαστής, καθώς η ομάδα του Μιχάλη Πολιά επικράτησε στο γήπεδο Πηγαδίων Καρπάθου του τοπικού Ποσειδώνα με σκορ 3-0, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Οι Κρεμαστενοί με το συγκεκριμένο «τρίποντο», ανέβηκαν στην 4η θέση του πίνακα, φτάνοντας τους 36 βαθμούς.
Ο Φοίβος ήταν καλύτερος σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, καθαρίζοντας την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίχρονο, καθώς προηγήθηκε με σκορ 2-0, με τέρματα που σημείωσαν στον 25ο λεπτό ο Σταύρος Τσουλάκος και στο 36ο λεπτό ο Ταουλάν Αζεμάι.
Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 77ο λεπτό με τον Σταύρο Τσουλάκο να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.