Δόξα Καρδάμαινας- Α.Ο. Πυλίου: Φιλική ισοπαλία

Ισόπαλες με σκορ 1-1- αναδείχτηκαν οι ομάδες της Δόξας Καρδάμαινας και του Α.Ο Πυλίου σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που έγινε στο γήπεδο Καρδάμαινας το απόγευμα της Πέμπτης.
Οι γηπεδούχοι άφησαν καλές εντυπώσεις παρόλο που ακόμα δεν έχουν ξεκινήσει ακόμη επίσημα την προετοιμασία τους (ξεκινούν την 1η Σεπτέμβρη).
Απ’ την άλλη πλευρά οι πρωταθλητές Δωδεκανήσου, δοκίμασαν πολλά σχήματα και είχαν στη σύνθεσή τους αρκετά νέα πρόσωπα και σίγουρα χρειάζονται χρόνο για να αποκτήσουν την συνοχή που θέλουν σαν ομάδα.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή από το ξεκίνημα του ματς και προσπαθούσαν να παίξουν κυρίως απ’ τα πλάγια απειλώντας μόλις στο 2ο λεπτό με τον Μιαούδη να μπλοκάρει το σουτ του Δρόσου. Στο 14ο λεπτό ο Μαργαρίτης έκανε το διαγώνιο σουτ από τα δεξιά με την μπάλα να περνά άουτ, ενώ στο 18ο λεπτό η Δόξα προσπάθησε να… χτυπήσει στην κόντρα με τον Φονσέκα να σουτάρει άουτ.
Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης ήρθε στο 27ο λεπτό όταν οι φιλοξενούμενοι εκτέλεσαν γρήγορα με κοντινή πάσα ένα κόρνερ και ο Γεωργιάδης με σέντρα βρήκε τον αμαρκάριστο Δρόσο στην μικρή περιοχή ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μιαούδη για το 1-0 για τον Α.Ο. Πυλίου.
Στο 36ο λεπτό ο Γεωργιάδης δοκίμασε τα πόδια του με το μακρινό του σουτ να χτυπά στο αριστερό δοκάρι του Μιαούδη ενώ στο 41ο λεπτό η εκτέλεση φάουλ του Μπίσα πέρασε άουτ.
Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του αγώνα από τις πολλές και συνεχείς αλλαγές δεν ήταν καλός με τον Α.Ο. Πυλίου να απειλεί στο 65ο λεπτό όταν ο Μπίσα με ωραίο προσποίηση κατάφερε να βρεθεί σε θέση βολής αλλά το δυνατό του σουτ χτύπησε στο δεξί δοκάρι του Χατζηγιακουμή.
Η ισοφάριση ήρθε στο 85ο όταν ο Οικονόμου εκτέλεσε το φάουλ και κατάφερε να νικήσει τον νεαρό Πέρο κάνοντας έτσι το 1-1 για την Δόξα Καρδάμαινας που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Δόξα Καρδάμαινας: Μιαούδης, Χατζηπαναγιώτης, Καράλιαμης, Μυξολούφης, Λαμάι, Ατσαλάκης, Φονσέκα, Συνεσίου Γ., Μποϊλής Μ., Οικονόμου, Χατζηαντωνίου.
Αγωνίστηκαν και οι: Τσίκνης, Κωνσταντινίδης, Κουζούκας, Συνεσίου Ν., Μποϊλής Ζ., Χατζηγιακουμής, Καλλούδης.
Α.Ο. Πυλίου: Συνοδινός, Παπαγεωργίου, Κάρλος, Νικήτας, Χατζηβασίλης, Γεωργιάδης, Μαργαρίτης, Πης Β., Μπίσα, Βακράκος, Δρόσος.
Αγωνίστηκαν και οι: Πέρος, Κεφαλιανός Γ., Κεφαλιανός Μ., Φουφούνης, Τάχος, Δημόπουλος, Κότζα, Χατζησουλεϊμάν, Κόκκαλης, Ντιέγκο, Χαραπάς, Σπύρου.