Μεσογειακοί Αγώνες: Βασικός ο Κυριόπουλος στην ήττα της Εθνικής Ομάδας ποδοσφαίρου

Με ήττα από την Τουρκία με σκορ 2-1 ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στους Μεσογειακούς Αγώνες 2022 που διεξάγονται στο Οράν της Αλγερίας, η Εθνική Ομάδα ποδοσφαίρου Κ18, με τον Κώο Γιώργο Κυριόπουλο να ξεκινά στο βασικό σχήμα και να γίνεται αλλαγή στο ημίχρονο.
Η Τουρκία προηγήθηκε με τον Γιλμάζ στο 40ο λεπτό, με τον Μπισέρ στο 45ο να σημειώνει το 2-0. Η Εθνική Ομάδα στο 81ο λεπτό μείωσε με σουτ του Κωνσταντίνου Βολάκη μετά από την ασίστ του Τσίκου όμως δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στα υπολειπόμενα λεπτά της αναμέτρησης.
Η σύνθεση της Εθνικής Ελλάδας: Μπότης, Κεραμίτσης, Γεωργιάδης, Προδρομίτης, Γκιτέρτσος, Μάριος – Φίλων Ταξιάρχης, Κώττας (61ο Τσίκος), Κυριόπουλος (46ο Σπυράκος), Σμυρλής (78ο Βολάκης), Χρήστου (79ο Συμεωνίδης), Κούτσιας (71ο Γκολφίνος).
Στην άλλη αναμέτρηση του δευτέρου ομίλου η Ιταλία επιβλήθηκε 1-0 της Πορτογαλίας.