Το μεσημέρι της Πέμπτης στα γραφεία της Ένωσης S.L. 2- F.L. έγινε η κλήρωση του αγωνιστικού πρωταθλήματος της Super League 2 για την σεζόν 2020-2021, στο οποίο συμμετέχει ο Διαγόρας.
Ο «γηραιός» θα ξεκινήσει τις υποχρεώσεις του από την Κρήτη, καθώς στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής θα φιλοξενηθεί από τον Ο.Φ. Ιεράπετρας.
Από εκεί και πέρα, πριν από την κλήρωση, ο πρόεδρος της διοργανώτριας Λεωνίδας Λεουτσάκος δήλωσε:
«Να ευχηθούμε να υπάρχει υγεία σε όλες τις ομάδες. Πιστεύουμε ότι θα γίνει ένα ανταγωνιστικό Πρωτάθλημα στη Σούπερ Λιγκ 2, με καλό ποδόσφαιρο. Ευελπιστούμε να ανοίξει οι θέσεις των θεατών για να έχουμε και κόσμο στα γήπεδα».
Ως γνωστόν η… πρώτη σέντρα θα γίνει το Σάββατο 24 Οκτωβρίου και σε ό,τι αφορά τους όρους διεξαγωγής του πρωταθλήματος αυτό θα γίνει σε 2 φάσεις.
Η 1η φάση θα αφορά την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος που θα έχει 22 αγωνιστικές, ενώ η 2η φάση θα περιλαμβάνει πλέι οφ με 10 αγωνιστικές για τις θέσεις 1-6 και πλέι άουτ για τις θέσεις 7-12.
Αναλυτικά όλο το αγωνιστικό πρόγραμμα της S.L.2 της σεζόν 2020-2021:
1η αγωνιστική 12η
Α.Ε. Καραϊσκάκης Άρτας – Λεβαδειακός
Ο.Φ. Ιεράπετρας – Διαγόρας
Χανιά – Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή – Α.Ο. Τρίκαλα
Εργοτέλης – Ιωνικός Νικαίας
Απόλλωνας Λάρισας – Ξάνθη
2η αγωνιστική 13η
Ο.Φ. Ιεράπετρας – Α.Ε. Καραϊσκάκης Άρτας
Λεβαδειακός – Χανιά
Διαγόρας – Παναχαϊκή
Δόξα Δράμας – Εργοτέλης
Α.Ο. Τρίκαλα – Απόλλωνας Λάρισας
Ξάνθη – Ιωνικός Νικαίας
3η αγωνιστική 14η
Α.Ε. Καραϊσκάκης Άρτας – Χανιά
Παναχαϊκή – Ο.Φ. Ιεράπετρας
Εργοτέλης – Λεβαδειακός
Απόλλωνας Λάρισας – Διαγόρας
Ξάνθη – Δόξα Δράμας
Ιωνικός Νικαίας – Α.Ο. Τρίκαλα
4η αγωνιστική 15η
Παναχαϊκή – Α.Ε. Καραϊσκάκης Άρτας
Χανιά – Εργοτέλης
Ο.Φ. Ιεράπετρας – Απόλλωνας Λάρισας
Λεβαδειακός – Ξάνθη
Διαγόρας – Ιωνικός Νικαίας
Α.Ο. Τρίκαλα – Δόξα Δράμας
5η αγωνιστική 16η
Α.Ε. Καραϊσκάκης Άρτας – Εργοτέλης
Απόλλωνας Λάρισας – Παναχαϊκή
Ξάνθη – Χανιά
Ιωνικός Νικαίας – Ο.Φ. Ιεράπετρας
Α.Ο. Τρίκαλα – Λεβαδειακός
Δόξα Δράμας – Διαγόρας
6η αγωνιστική 17η
Απόλλωνας Λάρισας – Α.Ε. Καραϊσκάκης Άρτας
Εργοτέλης – Ξάνθη
Παναχαϊκή – Ιωνικός Νικαίας
Χανιά – Α.Ο. Τρίκαλα
Ο.Φ. Ιεράπετρας – Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός – Διαγόρας
7η αγωνιστική 18η
Α.Ε. Καραϊσκάκης Άρτας – Ξάνθη
Ιωνικός Νικαίας – Απόλλωνας Λάρισας
Α.Ο. Τρίκαλα – Εργοτέλης
Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή
Διαγόρας – Χανιά
Λεβαδειακός – Ο.Φ. Ιεράπετρας
8η αγωνιστική 19η
Ιωνικός Νικαίας – Α.Ε. Καραϊσκάκης Άρτας
Ξάνθη – Α.Ο.Τρίκαλα
Απόλλωνας Λάρισας – Δόξα Δράμας
Εργοτέλης – Διαγόρας
Παναχαϊκή – Λεβαδειακός
Χανιά – Ο.Φ. Ιεράπετρας
9η αγωνιστική 20ή
Α.Ε. Καραϊσκάκης Άρτας – Α.Ο. Τρίκαλα
Δόξα Δράμας – Ιωνικός Νικαίας
Διαγόρας – Ξάνθη
Λεβαδειακός – Απόλλωνας Λάρισας
Ο.Φ. Ιεράπετρας – Εργοτέλης
Χανιά – Παναχαϊκή
10η αγωνιστική 21η
Δόξα Δράμας – Α.Ε. Καραϊσκάκης Άρτας
Α.Ο. Τρίκαλα – Διαγόρας
Ιωνικός Νικαίας – Λεβαδειακός
Ξάνθη – Ο.Φ. Ιεράπετρας
Απόλλωνας Λάρισας – Χανιά
Εργοτέλης – Παναχαϊκή
11η αγωνιστική 22η
Διαγόρας – Α.Ε. Καραϊσκάκης Άρτας
Λεβαδειακός – Δόξα Δράμας
Ο.Φ. Ιεράπετρας – Α.Ο. Τρίκαλα
Χανιά – Ιωνικός Νικαίας
Παναχαϊκή – Ξάνθη
Εργοτέλης – Απόλλωνας Λάρισας

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ